skandynawistyka.pl

UAM - Forum dla kandydatów - Rekrutacja

Ragnar - 11-12-05, 14:37
Temat postu: Rekrutacja
Witam wszystkich studentów roku akademickiego 2005/2006

Jestem w tej chwili w klasie maturalnej, zamierzam składać papiery na Skandynawistykę do Poznania na filologię duńską. Czy moglibyście mi powiedzieć ile trzeba było mieć procentowo punktów z matury z języka angielskiego oraz polskiego by zostać przyjętym na filologię duńską na Waszym roku?

Zaczynam się martwić czy mam szansę studiować ten piękny język Sad
Nordavind - 11-12-05, 22:21
Temat postu:
Ja co prawda zdawałam starą, ale mogę Ci powiedzieć tyle, że na 90% wiedza o Skandynawii Ci się przyda (włączając film, atrakcje turystyczne itp), ponieważ kadra przyjmująca bardzo boleje nad tym, iż nie zdążyła przygotować rozmowy kwalifikacyjnej dla nowych maturzystów, ale szykują sie do tego w tym roku.
Ragnar - 12-12-05, 07:12
Temat postu:
W dziale rekrutacja nie ma o tym słowa. Ale z drugiej strony chciałbym, żeby tak było - bynajmniej nie podoba mi się pomysł by decydował za mnie klucz odpowiedzi z polskiego Sad

Dzięki za pocieszenie.

Moje pytanie jest nadal aktualne, ile mieliście procent z polskiego i angielskiego?
Storm - 12-12-05, 09:18
Temat postu:
Z tego co pamietam ktos z kadry mowil, ze rozmowa miala byc, ale nie zdazyli przygotowac. Ale cholera wie, co zrobia w tym roku. Jedyne co moge powiedziec, to tyle, ze nie podoba im sie nowa matura - tona ludzi sklada papiery, a potem rezygnuja - w ten sposob mamy na dunskiej raptem 15 osob. Traca ci, ktorzy serio chcieli studiowac skandynawistyke... Z drugiej strony latwiej sie dostac teraz z odwolania, przynajmniej podobno.
Ida_Marcowa - 12-12-05, 14:12
Temat postu: hmmm
hej Ragnar!

widzisz, nasza cudowna młodzież skandynawska troche za rzadko odwiedza to forum. Ale dam znac naszym Dunom, zeby przynajmniej jedna osoba wlazła i dała Ci odpowiedz.

A naprawde powaznie potraktuj to co napisali Nordavind i Storm, rozmowa kwalifikacyjna bedzie i to na 99,9 %. A pytania sa rozniaste na niej. Od zabytków w Oslo, przez kinematografie skandynawska, po polityke ekologiczna :>

Pozdrawiam,
staroscina fil. norweskiej Smile
Storm - 12-12-05, 14:55
Temat postu: Re: hmmm
Ida_Marcowa napisał:
A naprawde powaznie potraktuj to co napisali Nordavind i Storm, rozmowa kwalifikacyjna bedzie i to na 99,9 %.

A skąd ty tą pewność masz to ja nie wiem. Twisted Evil
Egil - 12-12-05, 15:55
Temat postu:
starościna *ekonomiczna* Wink

A tak na serio, to wysoko trzeba było mieć na norweska, mniej na duńską (mniej kandydatów). Niestety w tym roku norweskiej nie będzie, czyli pewnie będzie nieco większa liczba kandydatów na duńską. Jak ludzie się chwalili wynikami matur, to mówili o ok. 90% z anglika i 80% z polaka, ale to z pewnością nie są dolne granice. Inna rzecz, że ten kto miał najmniej się nie przyzna Wink

W każdym razie - dr Awedyk mówił, że najprawdopodobniej będzie kwalifikacyjna (chcą, żeby była), ale pewnie muszą uzyskac na to jakieś zgody i zezwolenia, więc z tym 99,9% bym nie przesadzał. Sądzę, że to jakieś 70%, ale szanse są wciąż duże.
Lucy - 12-12-05, 20:25
Temat postu:
hmm, rękę dałabym sobie uciąć, że na oficjalnej w dziale rekrutacja napisali o rozmowie kwalifikacyjnej, ale przed chwilą sprawdziłam i wyszło na to, że straciłabym rękę ;D O rozmowie ani słowa! Szczerze mówiąc dziwi mnie to, biorąc pod uwagę co działo się w tym roku. (rozmowa jest na fińską, wiem, że to teraz już nie KS tylko IJ, ale mnie to interesowało więc sprawdzałam, może mi się pomyliło).

A jeśli chodzi o odwołania, to nie wiem jak było we wcześniejszych latach, ale śmiem podejrzewać, że w tym roku było łatwiej, bo przez to, ze nie było rozmowu kwalifikacyjnej i w ogóle egzamin (matura <lol>) był łatwiejszy, dużo z tych osób które się dostały, zrezygnowało. Ja sama dostałam się z odwołania, na początku myślałam, ze to nie ma sensu, bo "jak ktoś się na taki kierunek dostał to przecież nie będzie rezygnował!" :D Jak widać niekoniecznie.
Mogę podać swoje wyniki z matury, ale jestem na norweskiej więc pewnie Ci to nie pomoże ;)
W ogóle to łatwiej jest dostać się z niemieckim (mniej osób), tak więc jeśli znasz Ragnar przypadkiem niemiecki ;) może warto o tym pomyśleć? ;) Swego czasu doszły mnie słuchy, że można było mieć po ok. 70% z niem i pol PR i się dostać, ale ta informacja jest zupełnie niepotwierdzona.
El Adamos - 13-12-05, 00:38
Temat postu:
Hej Ragnar. Studiuje duńską i dostałem się z egzaminów i szczerze Ci powiem, nie ma co się bać! Egzaminy sa standardowe, pytania prościutkie, typu: Czy ludy skandynawskie są ze sobą spokrewnione, albo coś o pisarzach duńskich, norweskich i fińskich, albo z polskiego miałem zapożyczenia w języku polskim i klasycyzmy XX wieczne. Pytania totalnie tendencyjne, wymagające tylko odrobinę kombinacji i wcale nie alpejskiej!!! Egzaminy z języka na poziomie matury rozszerzonej!!!
Studia sa zajefajne...Wykładowcy przemili...Czasami mam wrażenie że aż za dobrze jest...Ale jak to bywa w życiu sen się skończy i wszytko w.....
Bez obaw. Osoba po liceum przy minimum zainteresowania skandynawią może śmiało startować! Zreszta jeszcze do matury i wstępnych kupa czasu!!!! Wrzuć na luz. Beż ciśnień. Kontroluj to i owo. Pozdrawiam.
Ps. Twój duński jest na wysokim poziomie zważywszy fakt kondycji języka duńskiego na polskim rynku:-). Niewiarygodne, ale jego kondycja w Polsce jest gorsza niż polska gospodarka:-). I tak właściwie można tylko się go dobrze wyuczyć studiując filologięSad. No i oczywiście dlatego chylimy czoła przed Twoim duńskim!!!
Margaritte - 14-12-05, 12:22
Temat postu:
Z tego, czego się dla Ciebie dowiedziałam na duński z nową matura trzeba było mieć 463 punkty w przypadku j. angielskiego.
Algorytm był taki: punkty z rozszerzonego polskiego x 1, punkty z rozszerzonego angielskiego (ustnego) x 2 i rozszerzonego angielskiego pisemnego x 2. Trudno więc powiedzieć, ile trzeba było mieć procent z matury, wszystko mogło się różnie rozłożyć, ale jedno jest pewne - z języka trzeba było celować w maksimum, bo wiadomo, z polskim jest jak jest.

Co do niemieckiego - tak, próg był niższy, ale trzeba sie liczyć z tym, że składając podanie z niemieckim deklarujesz się wiązać z tym swoje studia - nie jest to tylko kwestia rekrutacji, ale także trzech dalszych lat. A poziom nauki języka nie jest najniższy - maturę zdać to nie problem, ale radzę raczej, żebyś się skupił na języku w którym sie lepiej czujesz. Tak to przynajmniej wygląda z mojego punktu widzenia.

BTW, w przyszłym roku otwieraja też szwedzką, która ponoć zawsze ma kosmiczne obłożenie (czego nikt nie potrafi zrozumieć, lol), więc wcale nie powiedziane, że zwali sie dużo kandydatow na duńska. Nie dajmy sie zwariować.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
El Adamos - 14-12-05, 16:54
Temat postu:
Też kiedyś nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego na szwedzki ludzie pchają się drzwiami i oknami, ale jednak ma w sobie taką nutke perwersji...brrrr... ta melodia *seufz*,
Już bym w tym roku lądował na szwedzkim, gdyby nie inny kierunek:-(. Zresztą na naszym wydziale jest dużo możliwości, bo zawsze można wybrać drugi kierunek i wtedy tylko na praktola i przedmioty kierunkowe się chodzi.
A w ogóle jest fajnie, tylko wydział mały i nie ma porządnych siedzeń, nie wspominając o wielkości i zaopatrzeniu biblioteki (szczególnie w sprzęt komputerowy:-)), no ale to już wina polityki budżetowej i rządu, który pewnie teraz miliony utopi w lustracjach i zawisłym sądownictwie Neutral
Ragnar - 14-12-05, 18:36
Temat postu:
Margaritte napisał:
Z tego, czego się dla Ciebie dowiedziałam na duński z nową matura trzeba było mieć 463 punkty w przypadku j. angielskiego.
Algorytm był taki: punkty z rozszerzonego polskiego x 1, punkty z rozszerzonego angielskiego (ustnego) x 2 i rozszerzonego angielskiego pisemnego x 2. Trudno więc powiedzieć, ile trzeba było mieć procent z matury, wszystko mogło się różnie rozłożyć, ale jedno jest pewne - z języka trzeba było celować w maksimum, bo wiadomo, z polskim jest jak jest.

Rozumiem, że chodziło o punkty procentowe? Smile Bo w jednostkowych taki scenariusz jest umuligt Cool

Jeśli chodzi o mój niemiecki to z ustną maturą byłoby mi ciężko. Raczej skupię się bardziej na angielskim. A polski... kochane klucze... jak mnie to (tutaj oszczędzę pracy moderatorowi).

Liczę, że faktycznie szwedzki będzie oblężony - a wytłumaczenia tego fenomenu upatrywałbym się w pierwszym skojarzeniu: Skandynawia = Szwecja, bo IKEA, bo Potop, Radziwiłł, Częstochowa, Wazowie i te sprawy Wink

W sumie to żałuję, że nie będzie rozmowy kwalifikacyjnej - bo to sama przyjemność, jeśliby wyłączyć stres. No i zapobiega przyjmowaniu kandydatów, którzy chcą studiować skandynawistykę bo im się tak ubzdurało, a nie potrafią nawet odróżnić Szwecji od Danii na mapie - wierzę, że tu takich nie ma Cool

Czego mi najbardziej potrzeba to szczęścia przy kluczu na polskim, angielski to raczej formalność. Dzięki wszystkim za info. Mam nadzieję, że się spotkamy w październiku.
Ida_Marcowa - 20-12-05, 14:41
Temat postu: odp.
no dobra dobra, moze przegielam z tym 99,9%.... ehhhh
Ragnar - 06-02-06, 17:29
Temat postu:
Mam już wyniki z matur próbnych, skomentujcie proszę - chyba nie jest tak źle, prawda?

Polski: 57% podst. i 67% rozsz.
Angielski: 95% podst. i 71% rozsz.
Z ustnego rozsz. licze po cichu na co najmniej 80%.

Strasznie mnie irytuje to, że na taki fajny kierunek musze strzelać w klucze z polskiego. Mad

Chce Was poznać w październiku Smile
Ida_Marcowa - 06-02-06, 19:12
podstawa z angola git, ale z rozszerzenia dobrze by bylo, zebys stuknal z 80%; i z polskiego tez troche wiecej. Ale git, na probnej zazwyczaj oceniaja ostrzej (przynajmniej tak bylo w mojej szkole).

Bede trzymac za Ciebie kciuki Smile
Iciak - 06-02-06, 19:56
Temat postu:
Mi też polski na próbnej poszedł *o wiele* gorzej niż na prawdziwej maturze, więc to chyba rzeczywiście reguła. Tak czy owak - powodzenia! x3
LadyInGreen - 17-04-06, 23:05
Temat postu:
hmmm... Confused ja to chce zdawac ns skandynawistyke na Gdanski (choc nie jest to jedyny kierunek ani jedyne miasto na ktory chce zlozyc papiery) maturka z angielskiego poszla mi ok Smile ( pdst. 100% a rozsz. 84%), gegra ktora liczy sie na gdanskim tez w miare (pdst. 78%, rozsz. 80%) za to polski troszke tylko ponad 50% z obu czesci wiec smiem watpic w moje suksesywne dostanie sie na studia dzienne... Crying or Very sad gdzie polski niestety tez sie liczy i ma przelicznik 0,2 o ile dobrze pamietam.. mam nadzieje ze zdołam to nadrobic ang, geografia czy niemieckim... ale sama nie wiem jak to bedzie wygladac w praktyce.. oby nie gorzej. Moze ktos jeszcze z zeszlorocznych kandydatow podalby swoje wyniki z nowej maturki.. tak dla porownania po prostu Smile
Ragnar - 01-05-06, 16:54
Temat postu:
Za dwa dni matura. Życzę powodzenia wszystkim maturzystom... Piwo A teraz idę się wyłączyć, bo już mam mdłości. Rolling Eyes
Ragnar - 05-05-06, 17:27
Temat postu:
Juz po najwazniejszych przedmiotach dla kandydatów.

Polski to wiadomo, że loteria.

Dziś po angielskim, jeśli o mnie chodzi to zakładając, że za rozprawke dostanę 18/18 pkt. to zdałem poziom rozszerzony na 92%. Ale z racji ze troche przedobrzylem i przekroczylem grubo gorny limit, a nastepnie poskreslalem co sie dalo zeby sie zmiescic - co i tak sie nie udalo - to mogą mi odjac kilka punktow. A wam jak poszło? Słuchanie było bardzo sympatyczne, wydaje mi sie ze bylo znacznie latwiej niz na próbnej maturze.

Uffff... Piwo
LadyInGreen - 07-05-06, 18:04
Temat postu:
mi to maturka poszla w porownaniu z probna.. hmm.. podstawowa gorzej bo mam 96% a rozszerz troche lepiej bo 90% (liczac ze zachwyce egzaminatora rozprawka Rolling Eyes ). I tu pytanie do obecnych studentow (szczególnie pierwszaków) ile mieliscie z angola w zeszlam roku Confused Confused Confused
Egil - 08-05-06, 20:56
Temat postu:
żartujesz? dostałaś się w 1 rzucie z takimi wynikami!
Margaritte - 08-05-06, 21:17
Temat postu:
No nie wiem, ja miałam 96 i 96 i pisałam odwołanie... Wszystko zależy od polskiego.
Lucy - 08-05-06, 21:42
Temat postu:
no właśnie, ja miałam 100 i 98 ;> i też jestem z odwołania ;D
ale o moim polskim to może lepiej pisać nie będę ;D
z tego co kojarzę osoby z podobnymi wynikami do Twoich rzeczywiście dostały się za pierwszym razem, tak więc trzeba być dobrej myśl Smile
(i ja to napisałam ;D)
Storm - 08-05-06, 23:20
Temat postu:
A ja miałem 666 z obu matur (z religii i z wfu pisałem) Wink

A tak poważnie:
Ludzie wyluzujcie. Skoro nie ma już wstępnych to nie ma co sie stresować - spokojnie składać papiery, potem ewentualnie odwoływać się, a my trzymamy kciuki.

Pozdrawiam.
Margaritte - 09-05-06, 15:51
Temat postu:
Storm napisał:
A ja miałem 666 z obu matur (z religii i z wfu pisałem) Wink

A tak poważnie:
Ludzie wyluzujcie. Skoro nie ma już wstępnych to nie ma co sie stresować - spokojnie składać papiery, potem ewentualnie odwoływać się, a my trzymamy kciuki.

Pozdrawiam.

Tak tak, Storm jak najbardziej ma rację. Trzymamy kciuki, życzymy powodzenia. Jeszcze taka mała notka, że każdy rocznik jest inny, więc nasze wyniki będą się pewnie miały nijak do waszych. Nie ma co panikować...
Egil - 09-05-06, 19:21
Temat postu:
Margaritte napisał:
No nie wiem, ja miałam 96 i 96 i pisałam odwołanie... Wszystko zależy od polskiego.

dobrze że nie 69 i 69 Mr. Green
co do rzutów - no, to może w drugim, przecież nikogo za to nie dyskryminujemy... prawda?
przepraszam, nie wziąłem pod uwagę polskiego. ale wyników z angola i tak pogratulować.
LadyInGreen - 10-05-06, 10:31
Temat postu:
Hmm... Rolling Eyes a czy na UAM jest mozliwość uzyskania statusu wolnego słuchacza.. ? (tak w razie czego sie pytam Wink )
Lucy - 10-05-06, 10:56
Temat postu:
nie
Margaritte - 10-05-06, 20:17
Temat postu:
Egil napisał:
Margaritte napisał:
No nie wiem, ja miałam 96 i 96

dobrze że nie 69 i 69 Mr. Green

Nie wiem, co lepsze Very Happy
Ragnar - 17-05-06, 22:50
Temat postu:
Ejjj... no wy mnie nie dobijajcie... Zartujecie sobie z tym 100 i 98 prawda? Rolling Eyes Mam nadzieje ze to ironiczna wypowiedź bardzo nie na miejscu Cool Stresujcie dalej biednych licealistów Laughing

Ja dzis zdalem ustną na 100%, ale rozszerzony pisemny angol to tak najoptymistyczniej jesli rozprawka im sie spodoba to 92%. Polski - loteria Mad cichaczem licze na 70%.

edit-> Dobra, wy naprawdę się nabijacie z naszych wyników. A ja to tak szybko czytam i nie łapię za pierwszym razem podtekstu. Ale ja głupi jednak jestem. Very Happy
Storm - 17-05-06, 23:07
Temat postu:
Nie nabijamy się no jak. Słyszałem że w tym roku trzeba mieć 666% z matury.
Margaritte - 19-05-06, 18:02
Temat postu:
Ragnar napisał:
Dobra, wy naprawdę się nabijacie z naszych wyników.

Jakbyśmy śmieli? Rolling Eyes
Akrolina - 20-05-06, 13:59
Temat postu:
Ja tam nie wymiotłam aż tak- 90,92 -z angielskiego i dostałam się bez odwołania, co rzeczywiście znaczy, że polski może bardzo pomóc Wink

Trzymam kciuki za kandydatów! Będzie dobrze Wink
Ida_Marcowa - 21-05-06, 11:35
ja mialam 99% i 90% z angola i jestem z odwolania. Ehhh. Ruletka Very Happy
Lucy - 21-05-06, 14:22
Temat postu:
Ragnar napisał:
Ejjj... no wy mnie nie dobijajcie... Zartujecie sobie z tym 100 i 98 prawda? Rolling Eyes Mam nadzieje ze to ironiczna wypowiedź bardzo nie na miejscu Cool Stresujcie dalej biednych licealistów Laughing

w tym momencie to Ty sobie żartujesz, co to nie można mieć takich wyników z matury z angielskiego czy jak? Mr. Green z polaka miałam 68 z rozszerzonego.. to tak dla, ekhm, porównania? ale ja jestem z norweskiej, z resztą na pewno w każdym roku będzie trochę inaczej, nie?
Jeśli się śmiejemy to nie z Waszych wyników tylko z tej paniki, chociaz ja sie akurat temu nie dziwię, w zeszłym roku przechodziłam przez mniej wiecej to samo ;D
pzdr. Smile
Egil - 22-05-06, 07:22
Temat postu:
Ja tam rozumiem Ragnara, on napisał swoje wszystkie wyniki a Wy mu podajecie tylko angielski (dopiero post wyżej mamy pierwsze przyznanie się do wyniku poniżej 90% Wink ) - jakbyście się czuły jakby spytawszy ludzi na kierunku na który chcecie się dostać dostali odpowiedź "eee, bagatelka, miałem/am 100%/100% i spoko się dostałem/łam albo miałem 90%/90% ale jakoś się udało.

Angielski na tej maturze jest łatwiejszy - pochwalcie się polskim lepiej;)

Kandydatom zalecamy więcej luzu - natomiast skoro Lucy piszesz że sama się w zeszłym roku tak zachowywałaś, to gdzie tu sens? zapomniał wół jak cielęciem byłWink Ja życzę więcej luzu nie dlatego że uważam że to łatwa, bezstresowa sprawa się do nas dostać - ale dlatego, że dość nieoczekiwanie moc odwołań okazała się całkiem spora i w rezultacie nie było aż tak źle jak można się spodziewać. Ja myślałem, że z odwołania będzie u nas np. max 4 osoby, jest połowa roku. Po prostu przy tym nowym systemie rekrutacji dużo osób które się dostało w 1 rzucie rezygnuje i idzie np. na anglistykę. Więc ci zdeterminowani mają największe szanse. Pamiętaj o tym, Ragnar:D
Lucy - 22-05-06, 10:37
Temat postu:
Egil napisał:
Ja tam rozumiem Ragnara, on napisał swoje wszystkie wyniki a Wy mu podajecie tylko angielski (dopiero post wyżej mamy pierwsze przyznanie się do wyniku poniżej 90% Wink ) - jakbyście się czuły jakby spytawszy ludzi na kierunku na który chcecie się dostać dostali odpowiedź "eee, bagatelka, miałem/am 100%/100% i spoko się dostałem/łam albo miałem 90%/90% ale jakoś się udało.

ja też go rozumiem, ale z drugiej strony jeśli pyta o nasze wyniki to chyba chce je poznać, nie? Wink

Egil napisał:
Angielski na tej maturze jest łatwiejszy - pochwalcie się polskim lepiej;)

no właśnie, kto następny? ;DD

Egil napisał:
Kandydatom zalecamy więcej luzu - natomiast skoro Lucy piszesz że sama

się w zeszłym roku tak zachowywałaś, to gdzie tu sens?

a kto Ci powiedział, że gdzieś musi być sens? Mr. Green
a tak poważnie: Po pierwsze, inaczej się na to wszystko (czyt. maturę) patrzy, jak się przez to przechodzi, a inaczej kiedy się jest już po, wszystko poszło ok i jest się na studiach. Po drugie: dość niefortunnie użylam zaimka "my" bo ja się akurat nie nabijam, po prostu Ragnar napisał "nabijacie się" i tak jakoś wyszło Wink

Egil napisał:
zapomniał wół jak cielęciem byłWink

właśnie w tym rzecz, że nie zapomniał Razz
Egil - 22-05-06, 11:07
Temat postu:
no, to dobrze, że się rozumiemy;) w każdym razie, podsumowując - powodzenia, kandydaci! odwagi, studenci, chwalcie się swoimi wynikami z języka polskiego, bierzcie przykład z Lucy:D

Tak na serio, przy nieśmiertelnym i nieomylnym kluczu, panie i władcy matury z języka polskiego, to nie jest wstyd dostać poniżej 90% z tegoż języka...
ania - 22-05-06, 20:34
Temat postu:
ja mialam chyba 69% z rozszerzonego polskiego =]
Ragnar - 24-05-06, 18:20
Temat postu:
Z próbnej miałem 67%, ale polski to jakaś farsa skrzyżowana z loterią. Teraz Wam nie powiem jak mi poszło, bo tego sam nie wiem, jak i pewnie pozostali maturzyści. Angielski można sobie jeszcze samemu oszacować, ale polski... Do 10 lipca czekać na wyniki musimy. A do odpowiedzi nawet nie chcę zaglądać. Smile Cóż mi z przykładowego wypracowania z Onetu? chociaż oficjalny klucz już powinien gdzieś w necie być. Muszę poszukać.
Lucy - 24-05-06, 21:26
Temat postu:
do 10 lipca? powariowali...
ja klucza do polskiego w ogóle nie sprawdzałam, nie chciałam się denerwowac ;D Ale jeśli na próbnej z rozszerzonego miałeś 67 procent to teraz powinno być tylko lepiej Wink
Ragnar - 30-05-06, 18:53
Temat postu:
Ja mam pytanie do Akroliny i Idy Marcowej. Jak wypadłyście z polskiego?
A teraz jeszcze sobie przypomniałem zaglądając na stronę, że z angielskim tylko 8 osób przyjmują... Mam nadzieję, że nie będę sobie wypominać, że mi się nie chciało niemieckiego zdawać... Sad

A zresztą i tak bym nie nachojrakował.
Ida_Marcowa - 03-06-06, 14:40
Ragnar, mnie nie pytaj raczej jak wypadlam, bo dostalam sie z odwolania. mialam 69% z podstawy, kicha :/ 83% z rozszerzenia i 100% z ustnego. Nie wiem jak w tym roku beda liczyc.
Wiesz ale z tymi limitami to jednak przekret jest Smile w koncu i tak znowu przyjma zupelnie inne osoby niz te ktore beda w pierwszej liscie Very Happy na norweskiej jest hmmm na pewno 5 osob z odwolania Smile I nie denerwuj sie Very Happy

Akroline przyjeli za 1 razem Smile jak wpadnie na forum to Ci cos wiecej o sobie napisze Razz
Storm - 03-06-06, 15:17
Temat postu:
eh, wy studenci z second-handu Laughing Wink

Ja powtórzę setny raz - jeśli chcecie studiować skandynawistykę, to składajcie papiery, na pewno się uda. A jeśli ktoś nie lubi Skandynawii, to lepiej, żeby się trzymał z daleka, bo miejsce niepotrzebnie zajmuje Laughing
El Adamos - 05-06-06, 17:20
Temat postu:
Ale Wy demonizujecie ten nabór. Nie straszcie narybku i nie opowiadajcie farmazonów!
Ja co prawda jestem ze starej matury, ale miałem ledwo 4,0, a dostałem się bez trudu. Liczy się wiedza, a nie ocena z religii, wuefu i plastyki!!!!
kurtynka - 08-06-06, 18:42
Temat postu:
hmm...
ja tutaj tylko o angielskim czytam, a rekrutacja jest przewidzana także dla niemieckojęzycznych czyz nie?Smile
i to polowa miejsc!
znaczy ze moge sobie jeszcze pomarzyc o tym kierunku czy juz sobie wybijac to z głowy?Smile

pozdrawiam wszytskich 'Niemców'
kurtynka:)
Ragnar - 08-06-06, 18:57
Temat postu:
Dzwoniłem 2 dni temu do sekretariatu. Z niemieckim jest się znacznie łatwiej dostać, ze względu na mniejszą liczbę podań z tym językiem. W sumie mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem nie deklarując niemieckiego na maturę. Nie powiem, ale trochę Wam zazdroszczę komfortu.

Aha, pani w sekretariacie powiedziała mi jeszcze, że ostateczny termin składania dokumentów został przedłużony do 25 lipca. Na stronie jak widzę nie ma jeszcze o tym informacji.
ania - 09-06-06, 15:51
Temat postu:
'pani w sekretariacie' zawse spoko !
no i wyluzujcie, bedzie ok, zawsze jest ;D
Ida_Marcowa - 30-06-06, 21:13
z niemieckim jest sie teoretycznie latwiej dostac Very Happy to prawda... ale w tym roku bylo 6:4 dla komisji na egzaminie :> wszyscy dostali 3, a niektorzy uslyszeli, ze na drugi rok na pewno nie zdadza Very Happy tak, latwiej jest sie dostac Very Happy
Margaritte - 04-07-06, 23:08
Temat postu: Re: odp.
Ida_Marcowa napisał:
z niemieckim jest sie teoretycznie latwiej dostac Very Happy to prawda... ale w tym roku bylo 6:4 dla komisji na egzaminie :> wszyscy dostali 3, a niektorzy uslyszeli, ze na drugi rok na pewno nie zdadza Very Happy tak, latwiej jest sie dostac Very Happy

Hmmm... A więc to jest dodawanie otuchy w nowym stylu...? Wink
No, niestety wszystko, co Natalia powiedziała, jest true, ale hej, trzeba wierzyć, że się będzie na koniec w tej czwórce, co zdała! Very Happy Nom chyba, że tendencja będzie spadkowa i za rok będzie tylko trio. Very Happy
Ida_Marcowa - 04-07-06, 23:16
a tak poza tym to POKOJ BRACIE Piwo i te sprawy Smile

mamy wakacje Very Happy

zawsze trzeba miec nadzieje, chociaz podobno nadzieja jest matka glupich Confused
ja wierze w to, ze pierwszego pazdziernika bede mogla Ci, Ragnarze, przybic zolwika na powitanie Smile
El Adamos - 05-07-06, 00:26
Temat postu:
Ida_Marcowa te oblewanie z niemca i anglika na koniec I roku to temat stary jak świat!
Pomyśl po co oni mogą oblewać. A po to, żeby się studenci uczyli w wakacje!
Na każdej filologii się oblewa koty. U nas na germie na pierwszym roku było 77:23 dla komisji:-)
Podłączam się pod browara Piwo Dzisiaj już n-ty z kolei:). Ale co tam, Niemcy przegrali, jest powód do radochy!
Ragnar - 11-07-06, 13:40
Temat postu:
I jak poszła Wam, drodzy bracia w cierpieniu, matura?

Ja zarobiłem 86/100pkt na skandynawistykę.

Mam 73% z polskiego, 88% z angielskiego pisemnego i 100% z ustnego.
Teraz niech mi ktoś powie, czy mam szanse. wiking (z rogami:))
BIR - 11-07-06, 15:17
Temat postu:
U mnie 75% z polskiego rozszerzonego, 100% z angielskiego i 100% z ustnego angielskiego.

To mi daje 92,5/100 pkt - mam nadzieję, że to wystarczy by znaleźć się w tym gronie ośmiu wspaniałych.

A nie wiecie czy przedłużony termin składania dokumentów oznacza, że i wyniki poznamy później?
Jynverd - 13-07-06, 12:05
Temat postu: Adres
Witam!Czy mógłby mi ktoś podać adres na jaki mam wysłać podanie i te inne?Wiem,że adres jest na stronie UAMu,ale wejście na nią ostatnio graniczy z cudem...
BIR - 14-07-06, 08:11
Temat postu:
Uniwersytet im. A. Mickiewicz w Poznaniu
Katedra Skandynawistyki
Al. Niepodległości 4
61-874 Poznań
ania - 14-07-06, 11:04
Temat postu:
lal niezle wyniki roboty Very Happy gratuluje i do zobaczenia !
BIR - 18-07-06, 17:17
Temat postu:
ania napisał:
lal niezle wyniki roboty Very Happy gratuluje i do zobaczenia !

Oby do zobaczenia, oby Wink

Mam dwa pytania..

1) Czy ktoś kto rejestrował się elektronicznie a potem wysyłał swoje papiery pocztą ma już potwierdzenie przyjęcia do rekrutacji? Ja tego samego dnia wysłałem swoje dokumenty do Katedry Skandynawistyki i Instytutu Filologii Angielskiej, ale na razie tylko z IFA mam potwierdzenie. Zastanawiam się czy komisje po prostu w różnym tempie funkcjonują czy możę Poczta Polska utrudnia życie Rolling Eyes

2) Parę osób pisało, że dostało się z odwołania. Moglibyście napisać coś więcej na ten temat? Generalnie co, jak, gdzie i kiedy...
mefistus - 18-07-06, 18:16
Temat postu:
Ja składałem w czwartek osobiście dokumenty, także na anglistyce i skandynawistyce i moje podanie na filologie szwedzką także nie jest jeszcze potwierdzone. Myślę, że podania będą potwierdzane po zakończeniu rekrutacji ale jutro mam zamiar zadzwonić i upewnić się co do swoich przemyśleń Wink
BIR - 18-07-06, 18:44
Temat postu:
mefistus napisał:
Ja składałem w czwartek osobiście dokumenty, także na anglistyce i skandynawistyce i moje podanie na filologie szwedzką także nie jest jeszcze potwierdzone. Myślę, że podania będą potwierdzane po zakończeniu rekrutacji ale jutro mam zamiar zadzwonić i upewnić się co do swoich przemyśleń Wink

Daj znać jeśli czegoś się dowiesz albo dostaniesz potwierdzenie Smile
Ida_Marcowa - 18-07-06, 19:52
formularz do odwolania bedziesz mial na glownej stronie UAM'u. Generalnie polega to na napisaniu wypracowania na temat "dlaczego wlasnie JA powienienem studiowac na TYM (tutaj konkretny kierunek) kierunku?" Piszesz o swojej silnej potrzebie studiowania wlasnie TEGO jednego jedynego kierunku, o swoich zainteresowaniach z tym zwiazanych - gorzej jak ich nie masz - itd. Ale to czy bedziesz musial pisac odwolanie czy nie zalezy tylko od tego jak wielki "sztuczny tlum" bedzie w tym roku. Mam nadzieje, ze nie bedzie Ci to potrzebne.

I'll keep my fingers crossed Smile
Ida_Marcowa - 18-07-06, 19:54
Temat postu: p.s.
no i jak zwykle zapomnialam czegos dopisac... sorry.

Dzwonic mozecie Smile Nasza Kochana pani Lidia i tak was odstawi Very Happy zartuje rzecz jasna Smile ale nie zalamujcie sie jak uslyszycie w sluchawce wybuch irytacji. Pani Lidia bardzo szybko potrafi przejsc od euforii do furii Smile Ale i tak ja kochamy Smile Pani Lidia rzadzi!!! Razz
Egil - 19-07-06, 01:17
Temat postu:
tia, pani Lidia jest binarna - jednego dnia cie kocha innego nienawidzi.
co do odwolan - no u nas podobno polowa roku jest z odwolan, bo najpierw dostaja sie ci ktorzy na skandynawistyke skladali awaryjnie a maja wyniki na tyle dobre ze sie dostaja rowniez na przyklad na anglistyke. Wowczas wyciagaja papiery od nas i zwalnia sie sporo miejsca. Wiec uderzajcie z odwolaniami jezeli interesujecie sie Skandynawia;)

ci nieco pod kreska ktorzy NIE zloza odwolania nie dostana sie, bo otrzymaja najpierw list z negatywnym wynikiem postepowania a dopiero potem okaze sie ze i tak sa wolne miejsca. Wiec odwolanie pisac warto i sie nie zalamywac;)
mefistus - 19-07-06, 13:42
Temat postu:
Cytat:
pani Lidia jest binarna - jednego dnia cie kocha innego nienawidzi

Chyba dzisiaj mi się udało trafić bo pani sekretakra przez telefon brzmiała bardzo miło Smile.

Dowiedziałem się że podania nie są potwierdzane na bieżąco ale do końca tygodnia wszystkie powinny być już potwierdzone.
BIR - 19-07-06, 17:13
Temat postu:
Moje zgłoszenia zostały już potwierdzone Very Happy

Dzięki za odpowiedzi dotyczące odwołań. Mam jeszcze pytanie dotyczące sposobu zawiadamiania o wynikach rekrutacji. Czy osoby, które nie zostają przyjęte dostają informację o tym ile im zabrakło punktów, itp?
Ragnar - 19-07-06, 18:31
Temat postu:
Moje podania również już zostały potwierdzone. Co do odwołań, poza tym że liczę, iż nie będą mi potrzebne, to mam pytanie: Czy mogę składać odwołanie zaraz po ogłoszeniu listy przyjętych? Chciałem wyjechać na dłuższe wakacje w sierpniu, a niestety przedłużona rekrutacja i ewentualna potrzeba odwoływania się może mi pokrzyżować plany.

Czy jestem jedynym maturzystą na tym forum, który złożył na duńską? Smile Jak na razie widzę samych Szwedów Very Happy

BIR napisał:
Czy osoby, które nie zostają przyjęte dostają informację o tym ile im zabrakło punktów, itp?

Z tego co dowiedziałem się w sekretariacie, to chyba tak. Tych informacji nie publikuje się na stronach www i nie wywiesza publicznie. W liście też mają być wszystkie szczegóły odnośnie odwołań.
BIR - 19-07-06, 19:07
Temat postu:
Ja złożyłem papiery na trzy kierunki - filologie szwedzką, duńską i angielską. Jeśli chodzi o preferencje to kolejność właśnie taka jaką podałem.

Też mam nadzieję, że ewentualne odwołania (odpukać!) będziemy składać wcześnie. Szkołę niby skończyliśmy 28. kwietnia a poza tym, że później wstaję i jest potwornie gorąco to jakoś wakacji nie poczułem jeszcze... bardziej trwający już trzeci miesiąc długi weekend Wink
ania - 19-07-06, 19:10
Temat postu:
po 1 ) "tia, pani Lidia jest binarna" HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHA HA AH AH AHA HAHA AH AH AHAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAA
po 2 ) w liscie bedziecie mieli napisane ile punktow w rekrutacji otrzymaliscie a ile bylo potrzebnych do dostania sie
po 3 ) z waszymi wynikami na pewno sie dostaniecie bez najmniejszych problemow wiec nie panikujcie ( roboty ) Very Happy
Ragnar - 19-07-06, 19:18
Temat postu:
BIR napisał:
Ja złożyłem papiery na trzy kierunki - filologie szwedzką, duńską i angielską. Jeśli chodzi o preferencje to kolejność właśnie taka jaką podałem.

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

I dostaniesz się na szwedzką bez problemu, pójdziesz na nią, a mnie potencjalnie zmusisz do odwoływania się bo na duńską Cię też przyjmą. Co za tupet! Phi... Neutral

Nie no, nie chowam urazy, ale ja wiem, że tak będzie... Rolling Eyes
Cytat:

Też mam nadzieję, że ewentualne odwołania (odpukać!) będziemy składać wcześnie. Szkołę niby skończyliśmy 28. kwietnia a poza tym, że później wstaję i jest potwornie gorąco to jakoś wakacji nie poczułem jeszcze... bardziej trwający już trzeci miesiąc długi weekend

Wypada się w pełni zgodzić. Cieszyłem się, że takie długie wakacje, ale jakościowo to one nie są najlepsze. Crying or Very sad

Powodzenia na szwedzką. Ale swoją drogą, już wiem że zostało mi teoretycznie 7 miejsc wolnych na duńską. O krok bliżej odwołania. Razz
Ida_Marcowa - 19-07-06, 20:04
Temat postu: ehhh
Przeczytajcie jeszcze raz swoje posty i zobaczcie jak sie wzajemnie nakrecacie Very Happy ale zwis. Wiem, ze to dla was bardzo stresujaca sytuacja, ale kurcze...

Ragnar --> odwolanie pisze sie zaraz po otrzymaniu listu z uczelni. Poniewaz jak wiadomo sierpien jest miesiacem wolnym. Odp. dostalbys we wrzesniu.

Jak beda wyniki to dajcie znac.
Powodzenia.
BIR - 19-07-06, 21:54
Temat postu: Re: ehhh
Ida_Marcowa napisał:
Przeczytajcie jeszcze raz swoje posty i zobaczcie jak sie wzajemnie nakrecacie Very Happy ale zwis. Wiem, ze to dla was bardzo stresujaca sytuacja, ale kurcze...

Co racja to racja, ale to tez niektórych odpręża Wink

Ja mam przynajmniej ten komfort, że na anglistykę mam wstęp gwarantowany dzięki OJA... Swoją drogą pół punkta więcej od komisji na części ustnej i tak samo byłoby ze skandynawistyką ale co było to było Cool

Ragnar, wiesz do kiedy mają być wyniki? Na anglistyce najpóźniej do 30. lipca ale nie wiem czy to termin wspólny dla wszystkich wydziałów...
Ragnar - 20-07-06, 08:41
BIR napisał:

Ragnar, wiesz do kiedy mają być wyniki? Na anglistyce najpóźniej do 30. lipca ale nie wiem czy to termin wspólny dla wszystkich wydziałów...

Teoretycznie zaraz po 25. Przynajmniej listę mają wywiesić, natomiast korespondencja z wynikami ma być rozesłana najpóźniej do 15. sierpnia - tyle słyszałem w sekretariacie.
ania - 20-07-06, 09:19
Temat postu:
uprzedzam tylko lojalnie zebyscie lepiej nie pytali pani Lidii dlaczego wyniki rekrutacji na anglistyce sa o wiele wczesniej niz na skandynawistyce ( "myslicie ze co, ze my tu nie mamy co robic? jest 500 podan z samym jezykiem angielskim, zastanowcie sie nad soba !!! my tez kiedys musimy spac ! jesc ! pic !" ) - grozi smiercia lub kalectwem Very Happy
BIR - 25-07-06, 14:05
Temat postu:
Miałem właśnie telefon z komisji rekrutacyjnej w sprawie moich podań i przy okazji dowiedziałem się, że końcowe wyniki mają być w przyszłym tygodniu.
Ragnar - 25-07-06, 18:29
Temat postu:
BIR napisał:
Miałem właśnie telefon z komisji rekrutacyjnej w sprawie moich podań i przy okazji dowiedziałem się, że końcowe wyniki mają być w przyszłym tygodniu.

A będzie w ogóle coś wiadomo w tym tygodniu? Super! To juz mogę sobie darować sierpniowy wyjazd, skoro wszystko idzie takim tempem. Confused

Jeśli można spytać, o co pytali? Przypuszczam, że coś w związku z podaniem na 2 specjalizacje? Ale może to oznacza, że się dostałeś? Smile Pytam z ciekawości.
Ida_Marcowa - 25-07-06, 19:16
boszzzz.... a marudzi najbardziej dwoch ktorzy na pewno sie dostana.

Az normalnie jutro sie przejde na Katedre i zobacze jak Pani Lidka jest podkurwiona Very Happy
BIR - 25-07-06, 19:30
Temat postu:
Ragnar napisał:
BIR napisał:

Jeśli można spytać, o co pytali? Przypuszczam, że coś w związku z podaniem na 2 specjalizacje? Ale może to oznacza, że się dostałeś? Smile Pytam z ciekawości.

Tak, było pewne zamieszanie z dwoma podaniami. Usłyszałem tylko, że mam podobno bardzo wysokie wyniki ale nic wiążącego. Mr. Green
Ragnar - 25-07-06, 19:51
Temat postu:
BIR napisał:

Tak, było pewne zamieszanie z dwoma podaniami. Usłyszałem tylko, że mam podobno bardzo wysokie wyniki ale nic wiążącego. Mr. Green

To bardzo dobrze. Dobra nasza! Smile Martwi mnie tylko to, że tak długo trzeba czekać. Bo chciałem wyjechać na wakacje zaraz z początkiem sierpnia, a z żadnego wydziału jeszcze nie mam wyników. UAM-owska politologia dziś napisała, że oficjalne wyniki z początkiem przyszłego tygodnia.

Cytat:
boszzzz.... a marudzi najbardziej dwoch ktorzy na pewno sie dostana.

Az normalnie jutro sie przejde na Katedre i zobacze jak Pani Lidka jest podkurwiona Very Happy

No, ja mam nadzieję. To bardzo pociesza. I pozdrów Panią Lidkę - naprawdę jestem dla niej pełen uznania. Biedna siedziała w sekretariacie w czasie urlopu - żal mi jej.

A wlasciwie nie chodzi juz tyle o to czy sie dostanę, co o to, ze zycie w niewiedzy nie pozwala mi pojechac na planowane od dawna wakacje ze znajomymi. Od 18 maja kibluję w tej poczekalni, jestem na finiszu i każdy dzień zwłoki mnie do szału doprowadza. Rolling Eyes
ania - 25-07-06, 21:50
Temat postu:
dalabym wiele zeby zobaczyc scene w ktorej natalia pyta 'co tam pani lidko' he he
siema natalia tak wogole, napraw sobie komore. ;D
Ragnar - 26-07-06, 12:06
Temat postu:
Oficjalne wyniki 31. Dzwoniłem właśnie na Katedrę. Dowiedziałem się, że dolny próg na duńską był "bardzo wysoki", bo wyniósł ok. 79 pkt! Aaaaaaaaaaaaaaaaa, BIR! Dostaliśmy się!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Teraz czekać tylko na oficjalne wyniki.

Piwo
Lucy - 26-07-06, 13:39
Temat postu:
tak szybko? aż nie wierzę ;D

Ida_Marcowa napisał:
Az normalnie jutro sie przejde na Katedre i zobacze jak Pani Lidka jest podkurwiona

ale co Ty w Poznaniu w ogóle robisz, hę? ;D

BIR - 26-07-06, 17:54
Temat postu:
Ragnar napisał:
Oficjalne wyniki 31. Dzwoniłem właśnie na Katedrę. Dowiedziałem się, że dolny próg na duńską był "bardzo wysoki", bo wyniósł ok. 79 pkt! Aaaaaaaaaaaaaaaaa, BIR! Dostaliśmy się!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Teraz czekać tylko na oficjalne wyniki.

Piwo

A wiemy, że to dotyczy na pewno tych z angielskim? Jeśli tak to wiking (z rogami:))
Ragnar - 26-07-06, 18:15
Temat postu:
Tak. Tych z angielskim na 100%. Mam tylko nadzieję, że to nie jest próg z sufitu dla spławienia natręta przez telefon. Cool Rano myłem uszy, więc na 99,99999% jesteśmy studentami. wiking (z rogami:))
Egil - 27-07-06, 01:14
Temat postu:
no kurde calkowicie nie do przewidzenia to bylo;)

i bylo sie denerwowac gentlemen.
BIR - 27-07-06, 18:08
Temat postu:
Ragnar napisał:
Tak. Tych z angielskim na 100%. Mam tylko nadzieję, że to nie jest próg z sufitu dla spławienia natręta przez telefon. Cool Rano myłem uszy, więc na 99,99999% jesteśmy studentami. wiking (z rogami:))

Na większości wydziałów już są wyniki więc może i nas przyjdzie niedługo pora.

Znam wyniki czterech dziewczyn z mojej klasy - jedna dostała się na japonistykę na 5. miejscu, jedna na sinologię na 1. miejscu, jedna na filologię fińską na 1. miejscu i jedna na filologię koreańską na 2. miejscu i wietnamsko-tajską na 1. Wink
Lucy - 27-07-06, 19:12
Temat postu:
Cytat:
jedna na filologię fińską na 1. miejscu

*aarrrgh*
;D
BIR - 27-07-06, 19:20
Temat postu:
Miałem właśnie kolejny telefon z Poznania i.... dostałem się na filologię szwedzką! Mr. Green

Czyli do zobaczenia w październiku wiking (z rogami:))
Ida_Marcowa - 27-07-06, 19:51
bosz!!! bosz!!!! coz za zaskoczenie!!!! Panowie pliiiiiiiis. Cieszymy sie z wami. Ale juz koniec! Ten temat ma 6 stron :/ Laboga! - jak mawia Niania Ogg.
Ragnar - 27-07-06, 19:53
Temat postu:
BIR napisał:
Miałem właśnie kolejny telefon z Poznania i.... dostałem się na filologię szwedzką! Mr. Green

Czyli do zobaczenia w październiku wiking (z rogami:))

A z jakiej okazji powiadomiono Cię indywidualnie? Żebyś zwolnił miejsce na duńskiej? Smile
BTW: Nie zapytałeś czasem czy próg jest taki jaki mnie podano? Bo mogłem się przesłyszeć Wink

Dobra, dalej sam się nakręcam. Ja to chyba jednak lubię jakoś podświadomie. Evil or Very Mad

Cytat:
bosz!!! bosz!!!! coz za zaskoczenie!!!! Panowie pliiiiiiiis. Cieszymy sie z wami. Ale juz koniec! Ten temat ma 6 stron :/ Laboga! - jak mawia Niania Ogg.

Spoko, umrze śmiercią naturalną ze starości. A za rok zapewne się odrodzi Smile
Ida_Marcowa - 27-07-06, 20:30
Moja droga mroczna wspolroczniaczko LUCY: szukalam mieszkania. Niezla kicha. W Poznaniu goraco, brudno i lekko zniechecajaco. Mieszkania dobrego brak.
Nie zaszlam na Katedre, obawialam sie reakcji naszej umilowanej pani Lidii.
I nie przejmuj sie, tez na pewno bedziesz kiedys na finskiej.
mefistus - 28-07-06, 00:06
Temat postu:
Cytat:
A z jakiej okazji powiadomiono Cię indywidualnie?

Właśnie też chciałbym wiedzieć Smile. Może tu szczęśliwcy są powiadamiani telefonicznie? (tęsknie spogląda na nie-dzwoniący telefon Wink )
Bo jeśli tak, to pomimo wielu ostrzeżeń zaryzykuje jutro i zadzwonie z zapytaniem o wyniki.

Cytat:
Dobra, dalej sam się nakręcam. Ja to chyba jednak lubię jakoś podświadomie.

U mnie w domu emocje większe niż na mundialu Wink
Egil - 28-07-06, 01:37
Temat postu:
BIR napisał:
jedna na filologię koreańską na 2. miejscu i wietnamsko-tajską na 1.

bez urazy, ale w zeszlym roku na wietnamsko-tajska byl niedobor a na koreanska nie lepiej:D wiec dostac sie tam na 1/2 miejscu to az taki wyczyn nie byl;)
BIR - 28-07-06, 08:03
Temat postu:
Ragnar napisał:
A z jakiej okazji powiadomiono Cię indywidualnie? Żebyś zwolnił miejsce na duńskiej? Smile
BTW: Nie zapytałeś czasem czy próg jest taki jaki mnie podano? Bo mogłem się przesłyszeć Wink

Wydaje mi się, że chodziło o zwolnienie miejsca właśnie. Pani, z którą rozmawiałem namawiała mnie żebym się jeszcze zastanowił do poniedziałku ale jestem raczej zdecydowany Wink Już o nic więcej nie pytałem, dowiedziałem się tylko że oficjalne wyniki będą ogłoszone w poniedziałek.
aldona - 29-07-06, 10:21
Temat postu:
Hej - hej Ragnar:). Śledzę sobie cichaczem polemikę rekrutacyjną i w ramach duńskiej solidarności ciekawa jestem, czy już dołączyłeś do grona fjolsówSmile. Aaa bo trzeba Ci wiedzieć, że obecny drugi rok tejże filologii z takowych się właśnie składa (z El Adamosem na czele:). Saa hvordan er det? Maa jeg kalde dig dit fjols? Svar lige hurtigt for jeg skal til Danmark paa Mandag:).
Ragnar - 29-07-06, 13:32
Temat postu:
Hej. Det gør ikke noget, men kun hvis jeg ved at fjols er ikke en nedsættende ord. Smile Jeg tror (og håber) at jeg er studenter, men fru Lidia (jak to pieknie brzmi) sagde i går i en telefonsamtale med mig, at de officiele resultater vil blive offentliggjort på torsdag, ej mandag, og hun kunne ikke svare mine spørsmål. Men håber jeg det er løgn. Nogen sagde til mig på sidste onsdag (også i en telefonsamtale), at grænsen for optagelse er blevet sat på ca. 79 punkter. Altså er jeg over den, med 85,9 punkter. Det skal forklare i ugen. Jeg ønsker dig god tur til Danmark! Ha det godt!

Już nie mogę się doczekać wyników, zwłaszcza, że jak widzisz zasiano we mnie ziarnko zwątpienia. Trzeba czekać, czekać, czekać... Smile

Ale czemu akurat fjolsy? Cool
aldona - 29-07-06, 16:05
Temat postu:
Sikke en kæmpe ord du kender! Måske er det flere end jeg gørSmile Fjols napewno nie jest nedsættende, det kan du være sikker påSmile. Właśnie próbuję sobie przypomnieć, skąd to się wzięło, ale nijak nie mogę ( napewno pojawiło się gdzieś w gramatyce profesora Rajniksa:)) W każdym razie gratuluję przekroczenia granicy zdawalności z zapasem, a o wyniki się nie martw. Ja np dowiedziałam się o nich jakoś wieczorem mimo, że rano tego samego dnia dzwoniłam i wg. pani Lidii miały być dopiero za tydzień. Derfor er det næsten sikkert, at vi ses i October ( og måske i November). Trzymaj sięSmile
aldona - 29-07-06, 16:10
Temat postu:
i OKtober selvølgelig Rolling Eyes
[/b]
Egil - 29-07-06, 17:36
Temat postu:
Vær så snill Ragnar og slutt å skape panikk;) vi ses i oktober!
Ragnar - 30-07-06, 16:54
Temat postu:
Czy ktoś mi wytłumaczy o co biega z rekrutacją elektroniczną? Mialem po zlozeniu dokumentow status podania: "kandydat dopuszczony do postępowania rekrutacyjnego" po czym zmienił się na "trwa postępowanie rekrutacyjne", a dziś mam znów: "kandydat dopuszczony do postępowania rekrutacyjnego" i wielkimi literami: UWAGA: ostateczną decyzję Komisji Rekrutacyjnej otrzyma Pan listem poleconym.

Hmmm, dotyczy to wszystkich moich 3 podań. Więc to chyba tylko oznacza, że zakończono postępowanie. Ale dziwne, skoro przedwczoraj dzwoniłem na WNS i powiedzieli mi, że filozofia kończy dopiero 10 sierpnia. A jak Wy macie?

A może chodzi o jakiś dalszy etap postępowania? Smile No bo niby po co ten komuniktat o ostatecznej decyzji? Nic nie kumam.
Egil - 30-07-06, 17:55
Temat postu:
Jeg har bare ett spoersmaal: hvorfor spoer du om slike ting naar du allerede vet at du er student av dansk paa AM Universitetet?
Ragnar - 30-07-06, 18:30
Temat postu:
Umuligt at svare, det ved jeg ikke Very Happy Ærligt, jeg elsker at være sikkert. Ot, cała filozofia. Men også er jeg bare nysgerrig efter at se hvis jeg er heldig på andre instituter af AMU. Smile
Ida_Marcowa - 30-07-06, 20:07
a ten znowu sie nakreca.......................................................

czlowieku! przestan! jest piekna podoga, idz na piwo, poplywaj w jeziorze, postrzelaj z luku. COKOLWIEK! jestes studentem UAM'u. my co do tego nie mamy watpliwosci. Wyjdz za drzwi przemysl to i wroc.

Do zobaczenia w pazdzierniku. Miej wakacje !
Ragnar - 30-07-06, 21:49
Temat postu:
Dobra, nie odzywam się już i skorzystam z dobrej rady Smile Jeszcze ktoś pomyśli, że ja taki naprawdę jestem i się tylko nakręcam. Very Happy EOT z mojej strony.
Storm - 31-07-06, 00:04
Temat postu:
I jeszcze zamiast w pieknym polskim jezyku to oni bazgrola po dunsku. Dosc bedziecie mieli na zajeciach Razz
Ewusha - 31-07-06, 10:57
Temat postu: wyniki rekrutacji
hej
własnie przed chwilka dzwonilam do katedry i powiedzieli mi, ze wyniki beda dopiero pod koniec tego tygodnia :/ juz zupelnie stracilam orientacje o co w tym wszystkim chodzi. w dodatku nie jest pewne czy beda na internecie czy nie , poniewaz podobno maja jakies problemy z serwerem czy cos takeigo:/
ehh miejmy nadzieje, ze warto czekac.
pozdrawiam:)
Ida_Marcowa - 31-07-06, 21:49
nie przejmujcie sie, moze pani Lidia miala zly dzien. Hmmm ona przewaznie ma zle dni kiedy jest rekrutacja. Cierpliwie czekajcie.
Ragnar - 31-07-06, 22:08
Temat postu:
No ja mialem wlasnie EOT dać, ale chyba jednak mam kilka spostrzeżen.

Bo właśnie ja to samo w piątek słyszałem, że wyniki w czwartek. A przeciez w środę mi jakis sympatyczny pan wszystko powiedzial nt. progów i kandydatów. BIR juz wie ze sie dostal, a to znaczy ze wyniki już są. To w czym problem? Serwer juz dzis dzialal, bo dostalem wyniki z WNS UAM - niestety na politologię mnie nie przyjęli. Sad Ale to wina podstawowego polskiego (53%). Mniejsza jednak o to.

Strasznie mi to czwartkowe ogłoszenie wyników nie pasuje bo wyjeżdzam w środę i... nie wiem kiedy wrócę, a pewnie będę musiał wcześniej, żeby dosłać papiery. Dlatego jutro dzwonię i przykro mi, będę musiał podręczyć biedną panią Lidię. Inaczej czeka mnie co najmniej skrócenie, jeśli nie odwołanie wyjazdu planowanego od kwietnia. Sad

Szczerze Wam powiem, że zniesmaczony już jestem tym czekaniem i ciągłym przeciąganiem. Neutral
le peone - 31-07-06, 22:17
Temat postu:
Witam wszystkich serdecznie!
Czy moglby mi ktos wyjasnic dlaczego UAM zwleka z ogloszeniem wynikow. Ja najchetniej pojechalbym tam, ale do Poznania mam ok. 700 km. Prawie wszedzie juz oglosili wyniki a w Poznaniu.........nie. Jestem bardzo zly, bo podobno mialy byc dzisiaj.........I jeszcze na dodatek zmienili stronke rekrutacyjna, zeby wszystkich podenerwowac. Jak tu nie byc w zlym nastroju.
Lucy - 31-07-06, 22:32
Temat postu:
le peone napisał:

Czy moglby mi ktos wyjasnic dlaczego UAM zwleka z ogloszeniem wynikow.

eh, ale skąd MY to mamy wiedzieć?
le peone - 31-07-06, 22:40
Temat postu:
Nie odpowiadaj za wszystkich tylko za siebie. Za komuny bylo MY WY ,ale teraz liczy sie tylko JA MNIE
Ewusha - 31-07-06, 23:07
Ida_Marcowa napisał:
nie przejmujcie sie, moze pani Lidia miala zly dzien. Hmmm ona przewaznie ma zle dni kiedy jest rekrutacja. Cierpliwie czekajcie.

taa, tylko ze ja juz prawie 3 tygodnie czekam, powiedzmy, ze cierpliwie. Pojechalam do Poznania od razu jak dostalam wyniki z matury, a to juz jakis czas temu bylo. wiec nie wiem czy wytrzymam jeszcze te 4 dni czekania.

nie rozumiem tego, dlaczego inne uczelnie mogly podac wyniki juz na pocztaku ubieglego tygodnia, a na UAM'ie sie czeka i czeka. a na dodatek to ciagle przekladanie terminow. irytujace. jak Ragnar wspomniałes
"BIR juz wie ze sie dostal, a to znaczy ze wyniki już są. "
wiec na co my czekamy?
zreszta tego nie wie chyba nikt.
no i ze wspomne o niemalze calym lipcu zmarnowanym, z powodu calego tego maturalnego zamieszania. :/
Ida_Marcowa - 01-08-06, 07:01
po 1. Lucy wypowiada sie za siebie i za mnie, wiec moze pisac MY.

po 2. Nihil novi, ze wynikow jeszcze nie ma. Zawsze sie spoznialy. UAM byla zawsze ostatnia uczelnia oglaszajaca swoje wyniki rekrutacji. Przepraszam, ale nie odkrywacie Ameryki. W zeszlym roku tez sie denerwowalismy. I dwa lata temu ludzie tez sie zloscili. I jeszcze 3 i 4 i 5 lat temu bylo dokladnie tak samo. Moze jest 25 chetnych na jedno miejsce? Do wszystkich trzeba wyslac listy z powiadomieniami. Moze dzwonia do niektorych zeby sie upewnic ze na pewno beda studiowac, a nie tak jak w naszym roczniku w sumie polowa skladu norweskiej sie wymienila i byl z tym jeszcze wiekszy burdel. Zakladam, ze chca zrobic jedna ostateczna liste, dlatego to tyle czasu zajmuje.

po 3. Sorry, ale co wy wiecie o zmarnowanych wakacjach? Dostalam sie z odwolania i nie dosc, ze mialam zrypany lipiec to jeszcze sierpien, poniewaz w sierpniu UAM ma wolne i musialam czekac w sumie do wrzesnia na list o tym, ze sie dostalam. Wy chociaz mozecie dzwonic i pytac, ja nie moglam.

po 4. Naprawde jestescie szczesciarzami, ze macie to forum, zeby uzewnetrznic swoje obawy w sprawie rekrutacji. Chociaz w sumie nie wiem po co. Nawzajem sie nakrecacie. "Bo Bir juz zna wyniki, a my nie" i kicha bo nikt nie umie odpowiedziec na pytanie Dlaczego? My tez nie! I teraz My oznacza caly juz 2 rok i niektorych z 3. Nie mamy pojecia dlaczego tak jest. Z kadry na nasze forum wchodza jedynie: dr Skrzypek, nasza caretaker Paulina, czasami Mikołaj - opiekun dunskiej i rzadko pani Dominika Banaszak. No i raz rzeczywiscie wlazl Krystian. Zaden z szefow katedry tutaj nie wchodzi. Nie widza waszych pytan, zeby odpowiedziec. A wlasciwie tylko oni mogliby wam pomoc.

Dziekuje. Over and out.
Ragnar - 01-08-06, 09:13
Temat postu:
Nie denerwujcie się tak. Ja czekam na wyniki z filozofii na UAM-ie do 10 sierpnia, wtedy mają ogłosić. Ale fakt, politologia już wczoraj podała, a tam było 1500 kandydatów. Inne wydziały UAM-u tez juz podały w zeszłym tygodniu. Ale w sumie 4 dni nas nie zbawi, wiem... jest to nieprzyjemne. Ja muszę dziś zadzwonić i się zapytac czy mogę już oswiadczenie wyslac nawet jesli nie wiem czy sie dostalem. Strasznie mnie to wkurza, ale przecież nic nie zrobię. Wkurza to, że te terminy się tak ciągle zmieniają. Wydział Nauk Społecznych przynajmniej podał późny, ale konkretny termin i na razie go dotrzymuje. Tutaj jednak jest istnie górska pogoda, raz leje, raz świeci słońce. To się może nie podobać wielu, bo nie jest to zbyt poważne traktowanie. Jednak ja nie chcę nikogo winić i osądzać, bo przecież nie wiem jakie są motywy takich, a nie innych działań Katedry. Tam tez pracują ludzie, a nie roboty. Trzeba się postawić w ich sytuacji. Dziś pewnie znów będę jednym z setki petentów rozmawiających z panią Lidią i staram się przynajmniej ją zrozumieć. Mnie też by irytowało, gdybym musiał odpowiadać na te wszystkie pytania zamiast pracować. Bo chyba pracownikom też zależy by to jak najszybciej zakończyć. Niemniej jednak, kandydaci też mają jakieś powody do zmartwień i interesowania się własną sprawą, zwłaszcza kiedy wszystko wygląda jak wygląda.

Wiem, że napięcie rośnie, ale ludzie. Nie kłóćcie się tutaj. Cóż studenci są winni? Ida słusznie zauważyła, iż dobrze, że mamy to forum. Ale cholera, le peone, nie wyżywaj się na Bogu ducha winnych studentkach.

Przepraszam w imieniu kandydatów na rok 2006/07. Tak, jestem starej daty i uznaję MY, WY, a przynajmniej mam jakieś podstawy by identyfikować się z tą grupą.

Wiem, że jestem tu jednym z głównych, jeśli nie największym nakręcaczem, ale postarajcie się chociaż nie zwracać do siebie takim tonem. Jeszcze chwila i tu wyzwiska polecą. A przecież ludzie, my mamy studiować na jednym wydziale, czyż nie?
BIR - 01-08-06, 09:26
Temat postu:
Ragnar, zawsze możesz przygotować wszystkie dokumenty przed wyjazdem i poprosić kogoś z rodziny żeby je wysłał jak już pojawi się oficjalna informacja, że się dostałeś.
Ragnar - 01-08-06, 09:31
Temat postu:
Ja jakoś sobie poradzę. Dość już tego tematu, bo po części sam ponoszę odpowiedzialność za to co się tutaj zaczyna wyprawiać. Powodzenia wszystkim!

edit: Wyniki w czwartek, piątek. Listy będą rozesłane w przyszłym tygodniu. Zwiększono limity miejsc i na rok zostanie przyjętych 24 osoby: po 12 z angielskim i niemieckim. O progach nic nie wiem. Co do takich jak ja, jeśli ktoś planuje wyjechać, to ma podesłać faxem albo mailem oświadczenie, że w przypadku gdyby dostał się na studia jest gotów je podjąć i dostarczy papiery z opóźnieniem we wrześniu. Idę się pakować. Smile
ania - 02-08-06, 11:15
Temat postu:
he he le peone chyba z czystym sumieniem moge powiedziec ze nie mozeMY sie doczekac az cie poznaMY !
BIR - 02-08-06, 11:59
Temat postu:
Ragnar napisał:
edit: Wyniki w czwartek, piątek. Listy będą rozesłane w przyszłym tygodniu. Zwiększono limity miejsc i na rok zostanie przyjętych 24 osoby: po 12 z angielskim i niemieckim. O progach nic nie wiem. Co do takich jak ja, jeśli ktoś planuje wyjechać, to ma podesłać faxem albo mailem oświadczenie, że w przypadku gdyby dostał się na studia jest gotów je podjąć i dostarczy papiery z opóźnieniem we wrześniu. Idę się pakować. Smile

Dzięki za info Wink

Ciekawe czemu zwiększyli ilość miejsc. Czyżby chętnych aż tak wielu a może wyniki takie dobre? Mr. Green
Ida_Marcowa - 02-08-06, 15:22
BIR --> zapewne i jedno i drugie.

Anno Smile Ty wiesz jak bardzo cenie Twoje komentarze, prawda? :> Cool
le peone - 02-08-06, 19:51
Temat postu:
Witam przyjaznie do MNIE nastawionych studentow oraz kandydatow na studia!
Wszedlem na te forum, bo chcialem sie czegos dowiedziec. Zapytalem kulturalnie, czy ktos sie orientuje odnosnie rekrutacji, bo jak widac jest to forum dla kandydatow. Jesli ktos nic nie wie,to JA stawiam pytanie "Po co odpowiada?" Zeby mnie oswiecic patetycznym oburzeniem?
Ja jak czegos nie wiem to milcze ,ewentualnie odpowiadam grzecznie na prosbe kazdego blizniego MI obywatela. W przypadku gdy wyzycie na biednych studentkach wiaze sie forma zapytania dla ogolu, to przykro mi, ale Zolta Kartka.
Moze uda mi sie zakwalifikowac na UAM......a wtedy tez bede niecierliwie czekal, kiedy JA i WY sie poznaMY.
Pozdrowienia i bardzo dziekuje!
Lucy - 02-08-06, 22:20
Temat postu:
2Natally - no tak, powinnam się była domyslić, że mieszkania szukasz, przykro mi, ze się póki co nie udało ;( I cieszę się, że we mnie wierzysz ;D
Ida_Marcowa napisał:
po 3. Sorry, ale co wy wiecie o zmarnowanych wakacjach? Dostalam sie z odwolania i nie dosc, ze mialam zrypany lipiec to jeszcze sierpien, poniewaz w sierpniu UAM ma wolne i musialam czekac w sumie do wrzesnia na list o tym, ze sie dostalam. Wy chociaz mozecie dzwonic i pytac, ja nie moglam.

i tu potwierdzam
Ida_Marcowa napisał:
po 1. Lucy wypowiada sie za siebie i za mnie, wiec moze pisac MY.

:))
(co prawda pisałam to w imieniu swoim i mojego drugiego ja, ale jeśli podzielasz nasze zdanie to bardzo się cieszymy ;D)

A tak bardziej poważnie, bo widzę, że zamieszanie się zrobiło, wojna jakaś na horyzoncie prawie ;D
le_peone, nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie ;D Wiadomo, forum (a zwłaszcza ten dział) jest od tego żeby pytać, i my (tak! ;>) w miarę możliwości (i wiedzy ;D) odpowiadamy, ale jestesmy tylko studentami bądź kandydatami i nie ma siły, zebyśmy wszystko wiedzieli. Czasem po prostu wydaje mi się, że za dużo od nas wymagacie ;) (Napisałam "wymagacie" bo nie chodzi mi tu nie tylko o Ciebie, to było dośc ogólne stwierdzenie)

i to tyle w kwestii tłumaczenia się, peace&love&różowe puchate króliczki ;>
ujo - 02-08-06, 23:43
Temat postu:
ja was tutaj trochę rozluźnię pytaniem nietegorocznym, bo za rok dopiero o studiach pomyślę: na co idą ludzie, którzy dostali się na którąś ze skandynawskich i się przenoszą? na anglistykę? no na co? przecież to fajne, dosyć chyba elitarne studia etc., dziwne jest dla mnie jeśli piszecie, że dużo osób się przenosi.

poza tym: od czego zależy czy w danym roku jest duńska, szwedzka czy norweska?
Ida_Marcowa - 03-08-06, 09:00
od czego zalezy czy nabor jest akurat na norw szwe czy dun.. ? hmmmm profesor Rajnik pewnie rzuca moneta w gabinecie. Na kogo wypadnie na tego bec. A powazanie, nie mam pojecia. Przez to, ze nie ma naboru co roku na wszystkie trzy kierunki studia robia sie jeszcze bardziej "elitarne". Jest nas mniej. Latwiej nam (czasami) znalezc prace lub dostac sie na studia doktoranckie.

Dlaczego ktos chcialby sie przenosic? nie wiem. Moze ktos jednak wolal anglistyke. A przewaznie jest tak (przynajmniej od 2 lat, czyli od kiedy jest nabor z nowa matura), ze ludzie robia sztuczny tlum. Wydaje im sie, ze skandynawistyka to takie dziwne cos na ktore bedzie malo chetnych wiec awaryjnie sie dostana. I sprawiaja tym bol kandydatom, ktorym na 100% zalezy. Moja kolezanka studiuje anglistyke w Lodzi i ma w grupie chlopaka, ktory poszedl na filologie poniewaz nie dostal sie na ratownictwo medyczne... :/ nc --> no comments
Egil - 03-08-06, 15:13
Temat postu:
Heh, i znowu sie z igły zrobiły widły - bo przecież, drodzy kandydaci, to wszystko co jesteśmy w stanie Wam przekazać to spekulacje. W dziedzinie rekrutacji zostało powiedziane już dosłownie wszystko i nic chyba więcej nie da się dodać - chyba że ktoś dostanie pismo od prof. Rajnika z treścią w rodzaju "obiecuję, że skończę rekrutację do wtedy i wtedy, podpisano ER". Nawet jeśli pani Lidia coś Wam powie, to nie ma gwarancji, że to się jutro nie zmieni. Więc musimy (i musicie) zdać się na łaskę władz wydziału, żadne forum na to nie pomoże. Po co te nerwy?

ujo napisał:
ja was tutaj trochę rozluźnię pytaniem nietegorocznym, bo za rok dopiero o studiach pomyślę: na co idą ludzie, którzy dostali się na którąś ze skandynawskich i się przenoszą? na anglistykę? no na co? przecież to fajne, dosyć chyba elitarne studia etc., dziwne jest dla mnie jeśli piszecie, że dużo osób się przenosi.

poza tym: od czego zależy czy w danym roku jest duńska, szwedzka czy norweska?

Zacznę od końca:
Moim zdaniem zależy od tego jacy są dostępni wykładowcy w danym roku, lektorzy itd. Bo wystarczy że 2 wyjedzie i zmienia się drastycznie sytuacja, taki to mały wydział.

No i oczywiście, że Rajnik rzuca monetą w kryzysowych sytuacjach.

A co do tego na co idą ludzie zamiast do nas: na anglistykę i germanistykę chyba w większości.
BIR - 03-08-06, 15:53
Temat postu:
Egil napisał:
A co do tego na co idą ludzie zamiast do nas: na anglistykę i germanistykę chyba w większości.

Co mnie trochę dziwi... Chyba na te kierunki dostać jest się łatwiej przynajmniej ze względu na ilość przyjmowanych osób (w tym roku 205 osób przyjętych na anglistykę, trochę ponad 5 osób na miejsce).
Lucy - 03-08-06, 16:35
Temat postu:
ale co Cię w tym dziwi, nie łapię co masz na myśli..?

ujo napisał:

to jest po prostu tak, ze ludzie składają papiery na kilka kierunków, na przykład do nas i na wspomnianą anglistykę, i jeśli anglistyka jest priorytetem, a dostaną się i tu i tu, to rezygnuja ze skandynawistyki...

(a przenoszą się to raczej w drugą stronę ;D)
BIR - 03-08-06, 16:59
Temat postu:
To, że ktoś traktuje kierunek na który teoretycznie trudniej się dostać jako awaryjny Wink
kermittt - 03-08-06, 17:36
Temat postu:
Właśnie wróciłem z Novum. Oficjalne wyniki w poniedziałek.
Lucy - 03-08-06, 21:28
Temat postu:
2BIR - a, no tak.. ahh to moje wakacyjne rozleniwienie umysłowe ;D Z drugiej strony z tym stopniem trudności dostania się na dany kierunek to rzecz dość względna, nie zalezy przeciez tylko od ilości osób na miejsce Wink
maga - 05-08-06, 13:08
Temat postu:
juz sa wyniki(przynajmniej u mnie) wejdzcie na internetowa rejestracje kandydatow a okaze sie czy kandydat przyjety czy nieprzyjety:)witam w gronie szczesliwych studentow filologii szwedzkiej:)
Alfiva - 05-08-06, 15:24
Temat postu:
A ja tych którzy podobnie jak ja dostali się na filologię duńską Smile
Lucy - 05-08-06, 15:40
Temat postu:
no to gratulacje :))))
Egil - 05-08-06, 16:28
Temat postu:
Gratulacje dla tych dostanych a ci niedostani jezeli jacys sa na tym forum to niech sie jeszcze nie poddaja bo prawdziwa batalia dopiero sie zaczyna:D
ujo - 05-08-06, 16:31
Temat postu:
jak ktoś będzie znał progi, to dajcie znać. jeśli ktoś nie miał punktacji bliskiej maksa to niech też może poda ;p
le peone - 05-08-06, 16:37
Temat postu:
Hej! Dostalem sie na filologie szwedzka(tak jak sobie wymarzylem).
Maga a ty jestes z niemieckim czy z angielskim?
Pozdrawiam!
BIR - 05-08-06, 16:46
Temat postu:
Czy teraz mogę już sobie ustawić właściwą flagę? Wink
maga - 05-08-06, 17:39
Temat postu:
z angielskim:)a ty?
ujo - 05-08-06, 17:42
Temat postu:
a ile mialas punktow? ;p
Ida_Marcowa - 05-08-06, 17:57
moje gratulacje dla wszystkich przyjetych Very Happy

do zobaczenia w pazdzierniku.

P.S. A skoro mamy 1 rok szwedzkiej, to moze juz najmilsi byscie pomysleli nad zorganizowaniem dnia św. Łucji?
kermittt - 05-08-06, 21:59
Temat postu:
Z niemieckim było 80,1. Tyleż wlasnie mialem i sie nie dostalem (pierwszy pod kreska). Ostatnia osoba przyjeta ma tyle samo co ja Smile Pech Smile
ujo - 06-08-06, 00:37
Temat postu:
w sumie bardziej mnie interesuje angielski, ale przy okazji się upewnię: 30 procent polski, 50 język, 20 język ustny?
kermittt - 06-08-06, 07:52
Temat postu:
50 jezyk ale liczy sie tylko rozszerzony.
Margaritte - 06-08-06, 10:06
Ida_Marcowa napisał:
moje gratulacje dla wszystkich przyjetych Very Happy

do zobaczenia w pazdzierniku.

P.S. A skoro mamy 1 rok szwedzkiej, to moze juz najmilsi byscie pomysleli nad zorganizowaniem dnia św. Łucji?

Iduś aka Nataluś, miła moja, nie przerażaj ich tak od wstępu obowiązkami. Very Happy W końcu studia to zabawa, czyż nie? Wink A tak poważnie, to rzeczywiście przydałoby się w tym roku coś fajnego wymyslić. W sumie ze zmian to mi wystarczy miejsce gdzie piwo nie będzie kosztować 7 zeta, tak jak ostatnio. Piwo Wink

Gratulacje dla wszystkich przyjętych ode mnie toże!
I nie zapominajcie o odwołaniach! Jestem żywym przykładem na to, iż to się bardzo opłaca. <- to do tych, którym się na razie nie udało
le peone - 06-08-06, 12:04
Temat postu:
maga napisał:
z angielskim:)a ty?

Ja jestem z niemieckim.

Mam pytanie do studentow na 2,3 roku. Jak to jest z tym drugim jezykiem? Podobno jest on na bardzo wysokim poziomie. Czy moge uzyskac uprawnienia do nauczania go na dowolnym poziomie?

Z gory dzieki!
kermittt - 06-08-06, 13:09
Temat postu:
Tylko, ze w tym roku mozna sie odwolywac tylko w przypadku nieprawidlowosci w sposobie rekrutacji or smth. Mnie to chyba akurat dotyczy ale czekam na list Smile
Lucy - 06-08-06, 13:14
Temat postu:
le peone napisał:

Mam pytanie do studentow na 2,3 roku. Jak to jest z tym drugim jezykiem? Podobno jest on na bardzo wysokim poziomie.

czy aż tak "bardzo" to cięzko mi oceniać, ale "wysokim" na pewno (zwłaszcza na egzaminie ;DD)
le peone napisał:
Czy moge uzyskac uprawnienia do nauczania go na dowolnym poziomie?

na żadnym poziomie ;D
a poważnie - podobno jakieś poprzednie roczniki zdobywały takie uprawnienia, my już niestety nie możemy..
Ragnar - 07-08-06, 21:49
Temat postu:
Miło mi dołączyć do grona studentów filologii duńskiej wiking (z rogami:))
Lucy - 07-08-06, 22:21
Temat postu:
no kto by się spodziewał ;DD
witaj ;)
Vigdis - 08-08-06, 01:31
Temat postu:
Lucy napisał:
le peone napisał:
Czy moge uzyskac uprawnienia do nauczania go na dowolnym poziomie?

na żadnym poziomie ;D
a poważnie - podobno jakieś poprzednie roczniki zdobywały takie uprawnienia, my już niestety nie możemy..

a tak, zdobywały i nadal zdobywają, robiąc licencjat w KJO albo WSJO Wink

a co do miejsca na Lucię to problem polega na tym, że zawsze szukało się miejsce, gdzie można zorganizować Lucię, przynieść trochę własnego picia i jedzenia nie płacąc równocześnie za wynajęcie sali, co nie zawsze jest proste, więc Lucia była tam gdzie była, chociaż moim zdaniem te starsze w Forcie były o wiele bardziej udane flaga Szwecji
maga - 08-08-06, 21:04
Temat postu:
a ja mam pytanko odnosnie studiow.czy wiele osob z zalogi pierwszego roku odpada po pierwszych egzaminach?a moze nietorzy sami decyduja sie odejsc?a wykladowcy sa ogolnie przyjaznie nastawieni do studentow czy olewka totalna?bo to w koncu bardzo maly wydzial, wiec tak sobie mysle ze atmosfera jest lepsza niz na kierunkach gdzie pierwszoroczniakow jest 200-300.chyba nie sa to tylko zludne nadzieje?Smile
Lucy - 08-08-06, 21:22
Temat postu:
odnosnie egzaminów, przedstawię Ci to liczbowo na przykładzie mojego (czyli byłego 1-szego) roku (jak cos pokręciłam to krzyczeć oczywiście! :D)
- norweski zdali wszyscy :)
- ang - nie zdały 3 osoby na 15 (?)
- niem - 6/9
- duński... 2? nie wiem na ile

(ale oczywiście wszyscy zdadzą we wrześniu :))

A tak ogólniej rzecz biorąc, z tego co "się mówi" to języki kierunkowe idą dobrze, gorzej jest z ang i niem... Więc najlepiej trochę się do nich przyłożyc :D

maga napisał:
a wykladowcy sa ogolnie przyjaznie nastawieni do studentow czy olewka totalna?

ogólnie przyjaźnie :)

ale może ktoś kto studiuje dwa kierunki coś więcej na ten temat napisze..
ujo - 08-08-06, 21:34
Temat postu:
hm, a czemu akurat tak jest że angielski gorzej idzie niż norweski?
Alfiva - 08-08-06, 21:43
Temat postu:
ujo napisał:

Popieram pytanie?
maga - 08-08-06, 21:54
Temat postu:
hmm...a co jesli sie nie zda we wrzesniu?:)czy sa jakies kola ratunkowe przewidziane?
maga - 08-08-06, 21:57
Temat postu:
aha i jeszcze jedno pytanko a mianowicie czy wiecej nie zdaje na ustnych czy pisemnych?
Nordavind - 08-08-06, 22:05
Temat postu:
Alfiva napisał:
ujo napisał:

Popieram pytanie?

Ponieważ 2 wykładowców ma wybujałe ambicje. I w ogóle na nasz kierunek się tak trudno dostać bo taki trudny egzamin, i przez chwile były nadzieje na 2 dyplomy po tych studiach (z ang i norw) i przez ten angielski niby jesteśmy taaaaaaaaaaaaacy elitarni etc bla bla bla. Nic dodać, nic ująć.
Jak masz fatalną wymowę rodem z afryki a zajebiście zakujesz na pisemny to nic ci nie zrobią, ale jak nie dajcie bogowie polejesz jeden komponent pisemnego to ulewają na ustnym - to tak z własnych obserwacji i doświadczenia Neutral
Alfiva - 08-08-06, 23:21
Temat postu:
Cytat:
to ulewają na ustnym - to tak z własnych obserwacji i doświadczenia

Tak jest wyłącznie na angielskim, czy też może na niemieckim jest podobnie?
cirilla - 09-08-06, 00:24
Temat postu:
w tym roku z niemca jedną czesc pisemnego oblali wszyscy (slyszysz tekst dwa razy i trzeba z niego napisac Nacherzaehlung, a oceniane jest nie zrozumienie tekstu a ilość błędów i do tego jesli zrobisz kilka razy ten sam błąd to jest on liczony kilkakrotnie)... ale jesli pozostale 2. byly napisane dobrze i ustny jakos poszedł to szło zdac...
Lucy - 09-08-06, 00:25
Temat postu:
ok, to ja się trochę bardziej rozpiszę...

co do tego, dlaczego języki kierunkowe wypadają na egzaminach lepiej niż ang/niem - częśc już Nordavind napisała ;) A poza tym.. przynajmniej na 1-szym roku norweski dopiero zaczynamy, angielski kontynuujemy: a więc inny poziom, inne wymagania (te wszystkie niuanse gramatyczne w ang ;D), inne podejście do języka - raz, że norweski to coś nowego a angielskiego uczymy się od wieków, a dwa, chyba waznejsze - w końcu dla tego norweskiego tu jesteśmy (!)

teraz odnośnie egz, sprawa wygląda tak: ezg pisemny zarówno z ang jak i norw składa się z 3 części, każdą osobno trzeba zaliczyć (60 %) żeby zdać + egz ustny (oceniany podobno "na wrażenie" ;)) i z tego wszystkiego jest jedna ocena. Najpierw jest pisemny, potem ustny, potem wyniki :D Więc nawet jak ktoś nie zaliczył 1 części pisemnego dowiaduje się o tym dopiero powszystkim. I tak jak Nordavind napisała, jesli się nie zaliczyło którejś z części pisemnej to lipa i egzamin niezdany, natomiast jeśli wszystkie pisemne są zal to myslę, ze trzebaby naprawdę b. słabo odpowiadać na ustnym żeby nie zdać.

aha, pisałam na przykładzie ang/norw bo wygodniej, ale myslę, że na pozostałych językach jest podobnie

no, koniec już tego, za duzo będziecie wiedziec, a jeszcze na studia nie przyszliście! ;DD
Alfiva - 09-08-06, 08:19
Temat postu:
Cytat:
za duzo będziecie wiedziec, a jeszcze na studia nie przyszliście! ;DD

Przyjdziemy, przyjdziemy.
Chyba, że nas wystraszycie Razz[/quote]
Ida_Marcowa - 09-08-06, 08:51
po co my wam to piszemy?

my przyszlismy niczego nie wiedzac. Koniec wyjasnien ;] Zadnych wiecej pytan o wykladowcow, egzaminy. SZA! Nie ma tak dobrze Smile I naprawde nie ma co sie bac. Niepotrzebnie sie znowu nakrecacie. Pogadamy 1 pazdziernika. Zapiszcie sie tylko na jakis fajny w-f Smile ja osatnio nie zdazylam zbiec ze schodow Very HappyVery HappyVery Happy bedzie ok.
Prosze... skonczmy juz ten temat! Na Boga! ma juz 11 stron :>
Margaritte - 09-08-06, 17:58
Ida_Marcowa napisał:
ja osatnio nie zdazylam zbiec ze schodow Very HappyVery HappyVery Happy

A więc to dlatego cały rok się męczyłaś? Wink
Zdrówko Natala, pozdrawiam!

Kończymy temat? Łeee, a właśnie chciałam coś napisać. Zawsze mnie omija zabawa. Very Happy
Moni, a fe, to Ty ucięłaś grę w przerażanie młodych. Very Happy
maga - 09-08-06, 18:59
Temat postu:
co w tym zlego ze chcemy wiedziec jak beda wygladac studia, czego sie spodziewac?:)czy to ze wy nie mieliscie takiej mozliwosci znaczy ze nas tez trzeba tak 'karac'?pokretne rozumowanie..
Nordavind - 09-08-06, 19:08
Temat postu:
Hihi. My tu tylko mamy doła że nasze starsze roczniki są wyjątkowo 'antyforumowe' i nic nam nie piszą Wink (to taka mała prowokacja Very Happy )
maga - 09-08-06, 19:19
Temat postu:
mozd naleza do tego pokolenia ktore jeszcze 'nie za bardzo'z komputerami Wink))
BIR - 09-08-06, 19:27
Temat postu:
Jakby ktoś jeszcze nie widział to oto lista wszystkich szczęśliwców:

Cytat:
Lista osób przyjętych na filologie: szwedzką i duńską

Filologia szwedzka

Adamczyk Julita
Bugała Katarzyna
Dąbkowska Anna
Dzieciątkowska Anita
Gulczyńska Zofia
Guzel Agnieszka
Hyża Katarzyna
Jaszowska Joanna
Kocik Magdalena
Kosakowski Maciej
Kosowski Tomir
Kozłowska Dorota
Łakomy Cyprian
Maj Beata
Meyer Sabina
Pilarek Krzysztof
Przepióra Kinga
Siemiaszko Natalia
Sokólska Hanna
Uzar Irmina
Walatek Ewa
Wawrzyniak Zofia
Wencel Joanna
Wieleba Marta

Filologia duńska

Ambrożek Maciej
Brodzińska Katarzyna
Chmurska Kinga
Florczak Marika
Golińska Hanna
Kędzierska Marta
Klewicz Maria
Korkus Kinga
Król Mateusz
Kubica Anna
Łuś Hanna
Nowicka Barbara
Obojska Maria
Piela Przemysław
Piotrowska Kinga
Polska Dorota
Rogozińska Anna
Rzadkiewa Zuzanna
Smółkowska Anna
Spała Anna
Szóstak Daria
Szymczak Karolina
Szymkowiak Zuzanna
Wojciechowska Anna

Jak to jest z tymi zajęciami w-f? Co jest do wyboru i jakie są szanse zapisać się na coś ciekawego? Czy trzeba kogoś po drodze staranować? Wink
Nordavind - 09-08-06, 19:40
Temat postu:
"A za moooooich czasów...." to było tak, że trzeba się było dowiedzieć który wydział ma na jaką godzinę zapisy na w-f na auli uam. Im na późniejszą tym mniejsze szanse na wymarzony w-f o pasującej godzinie, więc moja porada jest taka żeby iść na pierwsze zapisy bo o to z jakiego kierunku jesteś nikt cię nie pyta i wszyscy mają na to zlew totalny. Sprawdzone w praktyce x2 Wink Tylko do tego plan by Ci się przydał, bo każdy wydział ma przeznaczone w jakiś dzień 3h na w-fy i jeśli pójdziesz na nie swoje zapisy to musisz wiedzieć w jakie godziny celować żeby Ci się nie pokryło. Po semestrze można spokojnie zmienić i prowadzącego i dyscyplinę, więc o 2 semestr nie trzeba się martwić.
cirilla - 09-08-06, 21:20
Temat postu:
mozna zmienic nawet w trakcie.. a jesli chodzi o zapisy to polecam nie isc na czesc oficjalna - nie bylam i nie zaluje;] tylko dopiero na zapisy i nie brac szpilek bo mozna innym krzywde zrobic;]
Nordavind - 09-08-06, 21:32
Temat postu:
BIR napisał:
Czy trzeba kogoś po drodze staranować? Wink

A z tym to trafiłeś w samo sedno Wink
Nie martw się Cirillo, BIR szpilek raczej nie założyRazz I potwierdzam, na oficjalnym rozpoczęciu roku można wykitować.
Ida_Marcowa - 09-08-06, 21:40
Ludzie co was tak duzo na tych filologiach Shocked

my w porownaniu z wami to kurcze 7 krasnoludkow:>

a taranowac to nawet trzeba, miec twardy tylek i lokcie ze stali :> i Boro ma racje, nie isc na czesc oficjalna... Gaudeamus mozesz sam w domu zaspiewac podrzuce Ci slowa Very Happy
Ragnar - 09-08-06, 21:51
Temat postu:
Oj, oj... 7 facetów na 41 dziewczyn. Rodzynkowo się czuję Wink
ujo - 09-08-06, 21:54
Temat postu:
ej a ładne te dziewczyny na skandynawskich? typ nordycki? Very Happy
Nordavind - 09-08-06, 21:58
Temat postu:
Nie chciałbyś typu nordyckiego. Byłam tego roku w Norge i stwierdziłam, że 90% skandynawek jest delikatnie mówiąc przygrubawa Wink Ale za to kąpią się topless bądź nago Very Happy
Alfiva - 09-08-06, 22:01
Temat postu:
Cytat:
Rodzynkowo się czuję Wink

Ciesz się. Już my o Was zadbamy WinkWink
Ragnar - 09-08-06, 22:05
Temat postu:
Eee... ja ostatnio na Słowacji wyciągnąłem numery telefonów od dwóch bardzo ładnych nieznajomych typu nordyckiego. Ale tak to już jest, że same dają jak człowiek zagulgocze w monopolowym po duńsku do rodzimych użytkowniczek tego jakże pięknego języka Twisted Evil
Ida_Marcowa - 09-08-06, 22:41
w grupie norweskiej jest panow 2 na 17 osob :> cud miod i orzeszki.
W dunskiej jest wiecej Very Happy np. Blazej palacy fajke Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy Peter z grzywa na skos no i oczywiscie Adam vel Blazen Very Happy!!! wchodzacy zawsze na egzamin z rozpieta koszula Smile nabijam sie z nich ale tak naprawde Ci panowie sa wyjatkowo cool Razz
Egil - 10-08-06, 16:58
Temat postu:
kurde tez musze zaczac palic fajke.

cudze chwalicie, swojego nie znacie:D

a tak na powaznie, eksperyment jezykowo-motoryczny: policzcie Zuz(Anny) na 1 roku D i SZ i zlapcie sie za glowy.

[bohater tragedii antycznej]Anna?
[chor] Coooooooooooooooooooo?
Ragnar - 10-08-06, 17:08
Temat postu:
Już liczyłem. Pięć Ann na duńskiej... A jeszcze Zuzanny i Hanny. W ogóle to jakoś mało zróżnicowane spektrum imieniowe Smile Będzie śmiesznie.

Już sobie wyobrażam ten chórek i okrzyk: Cooooooo? Very Happy

I wymień tu wszystkie. Będzie trzeba na palcach liczyć Rolling Eyes

Hanno, Anno, Hanno, Anno, Zuzanno, Anno, Anno oraz Zuzanno i Anno! Witamy na filologi duńskiej! Wink Nie pominąłem kogoś? Twisted Evil Aha, jeszcze przecież Szwedki: Anna, Joanna, Hanna i Joanna Rolling Eyes
Akrolina - 10-08-06, 17:29
Ida_Marcowa napisał:
i Boro ma racje, nie isc na czesc oficjalna... Gaudeamus mozesz sam w domu zaspiewac podrzuce Ci slowa Very Happy

Nie zgadzam się Exclamation Exclamation

Co uroczystośc, to uroczystość, zawsze jest radocha i to jednak podniosły moment rozpoczynania studiów, wcielenia w szereg studentów, śpiewa chór, czuje się klimat uczelni - miejsca, gdzie spędzisz następne 5 lat (lub więcej;) ) Smile Very Happy

Co za marazm i znieczulica w kręgach studenckich... Razz
Margaritte - 10-08-06, 20:37
Akrolina napisał:
Ida_Marcowa napisał:
i Boro ma racje, nie isc na czesc oficjalna... Gaudeamus mozesz sam w domu zaspiewac podrzuce Ci slowa Very Happy

Nie zgadzam się Exclamation Exclamation

Co uroczystośc, to uroczystość, zawsze jest radocha i to jednak podniosły moment rozpoczynania studiów, wcielenia w szereg studentów, śpiewa chór, czuje się klimat uczelni - miejsca, gdzie spędzisz następne 5 lat (lub więcej;) ) Smile Very Happy

Co za marazm i znieczulica w kręgach studenckich... Razz

Zgadzam się, trzeba raz pójść, żeby wiedzieć, od czego się przez następne 4 lata ucieka! Wink

Ło matko! Toż sobie moi drodzy będziecie musiueli szybko jakieś ksywy powymyslać, bo będzie ciężko. Swoją drogą nie wiedziałam, że w waszym roczniku rodzice tacy mało kreatywni byli. Wink A może to taka przypadłość Skandynawii... Dobry temat pracy magisterskiej - zróżnicowanie imion kobiet o takich a takich zainteresowaniach.

Czy oni się absyntu opili?? Skąd im się aż tyle miejsc pojawiło? poczuli, że przez braki w kręgach 3, 4 i 5-torocznych po naszym korytarzyku będzie hulał wicher i te krzaki co to się na filmach z Johnem Waynem przez ekran przelatują? Nie, żebym miała coś przeciw Wam, drodzy młodzi, ale to ciut mnie zaskoczyło.

Co do w-f to najlepiej z góry wymyslić sobie dyscyplinę i wyczekiwać na wystrzał startowy - wtedy raczej nie wylądujecie na gimnastyce korekcyjnej zamiast na basenie. Very Happy
Lucy - 10-08-06, 21:35
Temat postu:
Margaritte napisał:
Czy oni się absyntu opili??

i się nie podzielili nawet :>

a tak duzo osób przyjmuja pewnie dlatego, że podobno nie ma w tym roku odwołań, więc jak im tak jak w zeszłym kilka osób zrezygnuje to będą mieli komplet, albo i z nawiązką ;D
Ida_Marcowa - 11-08-06, 00:05
a co w tym roku mozna wybrac na wf? dajcie cynk na co wy sie lapiecie to zalapie sie z wami :> moze roleczki? Razz
Ragnar - 11-08-06, 11:41
Temat postu:
Ja bym bardzo chciał basen. Czy trzeba się będzie jakoś szturmem zapisać? Twisted Evil
Nordavind - 11-08-06, 11:49
Temat postu:
Ta, bo basen jest najbardziej okupowany Wink
Roleczki bleh, bo się jeździ dopóki jest w miare pogoda, a w zimie się z tego robi gimnastyka.
kurtynka - 12-08-06, 15:21
Temat postu:
no cóz moi drodzy ja BYM była za siatkówką Rolling Eyes
ale niestety: na szwedzką z niemieckim 78,4. (o ile dobrze liczę, bo na list wciąz czekam)
niby niewiele brakuje, ale jakos watpięRazz

pozdrawiam i gratuluje.
chociaz moim zdaniem jkabyście tak wymienili jakąs *annę na aleksandrę od razy by było ciekawiej:PWink

pozdr
kurtynka
Ida_Marcowa - 12-08-06, 16:42
nie chce basenu... do jezdziectwa trzeba doplacac :/ ehhh a mozna iste wpisac na wf?
Lucy - 12-08-06, 17:11
Temat postu:
o, to Ty się w tym roku na wf wybierasz? a ja myślę o zrezygnowaniu własnie ;D
ale obawiam się, że to nie przejdzie, i też myslę nad jakąś dyscypliną... bo nie wiem czy kolejny rok na siatce przeżyję :/
Naprawdę nikt nie ma żadnych ciekawych propozycji? Basen u mnie tez odpada...

Cytat:
ehhh a mozna iste wpisac na wf?

?_?
Akrolina - 12-08-06, 18:18
Temat postu:
Ja chcę iśc na narty, ktoś chętny? Very Happy
Egil - 12-08-06, 20:19
Temat postu:
Lucy napisał:
?_?

Iste w sensie szkole tanca irlandzkiego. Tez bym chcial ale chyba nie przejdze:/
Ida_Marcowa - 12-08-06, 21:18
Temat postu:
hmmm a moze wlasnie narty? tylko ze chyba bym sie zabila znajac moje szczescie Very Happy

Michal, kiedys slyszalam, ze mozna iste wpisac jako wf... ale nie sprawdzalam prawdziwosci tej informacji. Zainteresuje sie w tym roku. Ale moze te narty :> hmmm kusi, kusi Very Happy
Margaritte - 14-08-06, 13:03
Temat postu:
Akrolina napisał:
Ja chcę iśc na narty, ktoś chętny? Very Happy

No ja chyba? Bo jak Moni rezygnuje z siatki, to ja pewno też. Very Happy
Lucy - 14-08-06, 13:36
Temat postu:
ja jeszcze nie stwierdziłam, że rezygnuję, na razie szukam jakieś ciekawej alternatywy ;D

a wie ktoś coś więcej na temat tych nart? Coś mi się kojarzy, że Daria i Justyna w zeszłym roku chodziły na te zajęcia?
BIR - 14-08-06, 17:59
Temat postu:
A macie może jakieś doświadczenia z joggingiem albo tzw. zajęciami ogólnorozwojowymi? Minusem dla mnie jest to, że odbywają się dokładnie na drugim końcu Poznania w porównaniu do miejsca gdzie będę mieszkał...

A swoją drogą czy ktoś z przyjętych dostał już informację pocztą? Mam nadzieję, że przyjdzie w tym tygodniu i uda mi się wysłać dokumenty przed wyjazdem w przyszłym tygodniu...
cirilla - 14-08-06, 18:57
Temat postu:
daria chodzila na narty... justyna na arobik z siłownia na morasku... odradzam judo - współlokatorka ma srednio mile wspomnienia;] a bardzo fajnie jest na aerobiku.. no i blisko bo to na młyńskiej;]
Ragnar - 14-08-06, 19:13
Temat postu:
A możecie mi podać lokalizację tych wszystkich obiektów sportowych. Bo prawdę mówiąc nie szukałem ich. Czy ktoś mógłby wspomóc moje lenistwo? Smile
Lucy - 14-08-06, 20:16
Temat postu:
cirilla napisał:
bardzo fajnie jest na aerobiku..

Aldona mówiła zupełnie co innego.. ?_?

edit: chociaż aerobiku to są z tego co widzę aż 3 rodzaje... ;D

tu jest lista dyscyplin do wyboru i adresy:
http://www.amu.edu.pl/index.php?linkid=767
Ida_Marcowa - 14-08-06, 20:25
no dzieki Monika za linka Smile bede mogla sprawdzic co do wyboru. A wlasnie... jezeli wybiore narty to grupa poczatkujaca, bo nigdy w zyciu na deskach nie jezdzilam Very Happy czy bedzie ktos ze mna czy raczej pozostali zainteresowani sa juz wtajemniczeni?
Lucy - 14-08-06, 20:27
Ida_Marcowa napisał:
A wlasnie... jezeli wybiore narty to grupa poczatkujaca, bo nigdy w zyciu na deskach nie jezdzilam :D czy bedzie ktos ze mna czy raczej pozostali zainteresowani sa juz wtajemniczeni?

jestem z Tobą ;DD

hehe, a może kulturystyka, co? :D
Ida_Marcowa - 14-08-06, 20:30
Temat postu: odp2
a co do lokalizacji... no przykro mi ze lokalizacja miejsc nie pasi ale tak to juz jest... albo Malta albo Rozany Potok albo Mlynska no ewentualnie Szamarzewo.
cirilla - 14-08-06, 20:30
Temat postu:
hmm moze aldona miala z kims innym... mi tam sie podobało;]
Ida_Marcowa - 14-08-06, 20:41
Temat postu:
a dlaczego niby kurde pilka nozna jest tylko dla facetow...?! jestem zdegustowana
ania - 15-08-06, 03:37
Temat postu:
siemaaaaaaaaaaa
piekna dostaniesz kartki z amsterdami i trondheim pasuje?
zgubilam gdzies twoj nr telefonu i adres wiec napisz jeszcze raz Very Happy
le peone - 15-08-06, 10:21
Temat postu:
Czy zna ktos jakies akademiniki prywatne w Poznaniu?
Jakby co to podajcie strony int. adresy, telefony.........itp
dzieki
Margaritte - 16-08-06, 22:27
Lucy napisał:
Ida_Marcowa napisał:
A wlasnie... jezeli wybiore narty to grupa poczatkujaca, bo nigdy w zyciu na deskach nie jezdzilam Very Happy czy bedzie ktos ze mna czy raczej pozostali zainteresowani sa juz wtajemniczeni?

jestem z Tobą ;DD

hehe, a może kulturystyka, co? Very Happy

Ja też, ja też! (początkujący narciarz!)

A są zapasy? Boks? Pchełki?
la peone napisał:

Czy zna ktos jakies akademiniki prywatne w Poznaniu?

To jest coś takiego? Shocked
Jynverd - 17-08-06, 20:34
Temat postu:
Eee (taki 'inteligentny' wstęp...) Czy jest może jeszcze ktoś taki, pomijając mnie, kto nie dostał jeszcze listu potwierdzającego przyjęcie do zacnego grona studentów? Prawdę mówiąc zaczynam się trochę niepokoić brakiem tej małej kopertki...
Akrolina - 17-08-06, 22:02
Temat postu:
Widzę, że wszyscy się na narty rzucają Very Happy I bardzo dobrze!
(Też idę do początkującej, ofkors, co ja tam jeździłam)
Ida_Marcowa - 18-08-06, 11:28
Jynverd: poczekaj jeszcze pare dni, a jak nie dostaniesz to zadzwon do sekretariatu. A jestes na liscie zamieszczonej w tym temacie?? jezeli tak to wyluzuj... pewnie jak zwykle poczta polska spascila sprawe.
BIR - 18-08-06, 12:21
Temat postu:
Jynverd napisał:
Eee (taki 'inteligentny' wstęp...) Czy jest może jeszcze ktoś taki, pomijając mnie, kto nie dostał jeszcze listu potwierdzającego przyjęcie do zacnego grona studentów? Prawdę mówiąc zaczynam się trochę niepokoić brakiem tej małej kopertki...

Do mnie doszedł w środę.
Jynverd - 18-08-06, 15:27
Temat postu:
Czuję się podniesiona na duchu Smile Nie panikuję właśnie dlatego,że jestem na tej liście. No coż, nie doszedł list jeszcze bo do 'przejścia' trochę kilometrów ma Smile
Ragnar - 18-08-06, 17:33
Temat postu:
Cóż, takie są uroki Poczty Polskiej. Ja się jeszcze bardziej boję o to, by oświadczenie doszło na czas do Dziekanatu. Rolling Eyes Ale taki kraj... Very Happy
Jynverd - 24-08-06, 13:55
Temat postu:
Nareszcie dostarczono mi to potwierdzenie:) I właśnie odnośnie składania dokumentów mam do Was pytanie: czy koniecznie trzeba to zrobić osobiście?Zastanawia mnie to sformułowanie :

kserokopia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość poświadczona przez Wydział/Kolegium

Czy nie da się tego zastąpić kopią dowodu poświadczoną u notariusza?Trochę mi się nie chce jechać 11 godzin pociągiem...
Ragnar - 24-08-06, 14:10
Temat postu:
Dzwoniłem już w tej sprawie do sekretariatu.

Wyślij kopię potwierdzoną notarialnie. Jak orzeczenie lekarskie dostarczyłaś z podaniem, to teraz też nie trzeba.

Spakuj wszystko i wyślij poleconym na adres Dziekanatu Wydziału Neofilologii, al. Niepodległości 4.
Jynverd - 24-08-06, 14:30
Temat postu:
Dziękuję Ci baardzo Very Happy
maga - 24-08-06, 17:25
Temat postu:
jynverd 11h?mieszkasz na koncu swiata?Wink
Jynverd - 24-08-06, 21:26
Temat postu:
Jeśli Podkarpacie to koniec świata...
maga - 24-08-06, 22:15
Temat postu:
w kazdym razie 11h napewno daje w kosc:)ja nienawidze jezdzic do domu by pkp, choc to 'tylko' 6h:)chyba nie bedziesz jezdzic czesciej niz raz na pol roku;)a w ogole to tak sobie pisze bo trzeba rozruszac to forum ktore ostatnimi czasy przycichlo..zreszta malo tu nas ze szwedzkiej, wiec trzeba stworzyc mocne zaplecze pierwszorocznych niebieskozoltych, zeby jakas rownowaga sil zapanowala:)
le peone - 25-08-06, 10:18
Temat postu:
ja z Nowego Sacza jechalbym ok 10h do Poznania. Przeciez by mnie szlag trafil. Bede chyba jechal do Krakowa i stamtad Inter City do Poznania juz tylko 6h:))))) Super , bo jak na razie to wszyscy jestesmy z dalekaaa!!!
le peone - 25-08-06, 10:24
Temat postu:
Maga o ile mnie pamiec nie myli to jestes z Lublina. Goscilem tam przez 5 dni i musze powiedziec, ze to calkiem ladne miasto zwlaszcza< Krakowskie Przedmiescie> no i ten wasz piekny zalew!
Ragnar - 25-08-06, 12:59
Temat postu:
le peone napisał:
ja z Nowego Sacza jechalbym ok 10h do Poznania. Przeciez by mnie szlag trafil. Bede chyba jechal do Krakowa i stamtad Inter City do Poznania juz tylko 6h:))))) Super , bo jak na razie to wszyscy jestesmy z dalekaaa!!!

A od kiedy z Krakowa jeżdzą IC do Poznania? 6h owszem, tyle jedzie się za 100zł dwoma IC z przesiadką w Warszawie Twisted Evil Pośpieszne jeżdzą ponad 7h z Krakowa. Ja jakbym chciał z Nowego Targu cały czas pociągiem jechać to zajęłoby mi to też 11h. Jeździłem autobusem do Krakowa i łącznie w 9h się mieściłem.

Aha, jakby ktoś z południa Polski był zainteresowany to mam swój samochód i chętnie wezmę kogoś do podzału kosztów paliwa. Można by od czasu do czasu się ze mną zabrać na trasie Poznań-Katowice-Kraków-Nowy Targ i w przeciwnym kierunku; jak już tam komu by pasowało po drodze. Wychodzi znacznie szybciej i taniej niż pociągiem, czy autobusem.
Akrolina - 25-08-06, 13:20
Temat postu:
A ja uwielbiam podróżować pociągami!:):):) Sam widok szybko zmieniającego się krajobrazu za oknem i wiatr, i wszystko.... mmm...:)
Zresztą innego połączenia do domu nie mam :D

Widzę, że wśród pierwszego roku przewaga południowej Polski, to tak jak u nas.
BTW, pamiętacie nasze wspaniałe dyktando "Liker du reise med tog?" ? :D
le peone - 25-08-06, 13:50
Temat postu:
Hej Przemek mi sie by to nie oplacalo, bo przeciez nie bedziesz jechal z Krakowa do Nowego Sacza i do Nowego Targu, bo raczej z Krakowa do Nowego Targu a to nie jest dla mnie po drodze:( Ale na to jeszcze jest i tak troche czasu...
Lucy - 25-08-06, 13:51
Temat postu:
Ragnar napisał:
A od kiedy z Krakowa jeżdzą IC do Poznania? 6h owszem, tyle jedzie się za 100zł dwoma IC z przesiadką w Warszawie Pośpieszne jeżdzą ponad 7h z Krakowa

jest jakieś TLK Kraków-Poznań, sama nim jeżdżę, ale z Wrocka, jest tam o 20.10 ;)

[Karolina, a nie powinno być "&aring; raise" ? ;))]

--------------------

ciężo jest być antychrystem....
;D

Egil - 25-08-06, 16:04
Temat postu:
no wlasnie Moniko, dobrze ze zauwazylas, bo ja bym malym druczkiem nie napisal:D

A jeg veldig liker aa reise med tog;)

No ale fakt, nie musze pociagiem 11h do domu zasuwac, pewnie by mi sie znudzilo.

Swietna propozycja Ragnarze, na pewno sie znajda ludzie chetni do wspolnych wojazy, a na pewno to milej niz tak samemu jechac. Moze kiedys przy okazji Twego powrotu do domu wybierzemy sie w kilka osob w gory? W koncu z Nowego Targu niedaleko...

A sluchaj La Peone, nie mozna razem do Krakowa a stamtad juz kazdy w swoja strone?
maga - 25-08-06, 18:09
Temat postu:
le peone pamiec twa jest niezawodna, jestem z Lublina, aczkolwiek juz 3 rok mieszkam w Poznaniu, wiec jestem juz nieco zasymilowana;)zreszta wiem tez ze tutaj juz zostane:)a Lublin jest rzeczwiscie piekny, choc jego potencjal wciaz nie jest w pelni wykorzystywany a jest to wszakze jedyne wieksze miasto na wschodzie Polski.Urokliwe jest Krakowskie Przedmiescie i Stary Rynek ze wzgledu na oryginalne sredniowieczne kaminiczki (poznanskie tez ladne, ale juz odbudowywane po wojnie:), ktorych surowy wyglad (niewiele z nich jest odnowionych wciaz) dodaje miastu pewnej magicznosci..w kazdym razie zapraszam!Jedzcie i zostawiajcie pieniadze;)Bo Lubelskie to niestety najbiedniejszy euroregion:([/quote]
EddA - 26-08-06, 11:18
Temat postu:
le peone napisał:
Maga o ile mnie pamiec nie myli to jestes z Lublina. Goscilem tam przez 5 dni i musze powiedziec, ze to calkiem ladne miasto zwlaszcza< Krakowskie Przedmiescie> no i ten wasz piekny zalew!

Zdecydowanie Zalew Zemborzycki to najwieksza atrakcja Lublina Wink
maga - 27-08-06, 13:13
Temat postu:
no co wy...ja zawsze uwazalam go za obciach:>
EddA - 27-08-06, 16:29
Temat postu:
No wiesz Maga....w tym roku jest calkiem malo sinic Smile

Mam prosbe do wszystkich 'Dunczykow', ktorzy uczestniczyli w letnim kursie w &Aring;rhus. Moze stworzycie jakis oddzielny watek na tym forum i podzielicie sie wrazeniami z pobytu. Bardzo mi na tym zalezy, bo letni semestr spedze wlasnie na tamtejszym uniwersytecie. Z gory dziekuje za wszelkie informacje.
maga - 27-08-06, 18:58
Temat postu:
Edda masz cos blizej wspolnego z Lublinem?
EddA - 28-08-06, 09:25
Temat postu:
Tak jak Ty jestem z Lublina.
binek1983 - 29-08-06, 15:35
Temat postu:
El Adamos, pomaga się najpierw znajomym, potem obcym na forum:-(
binek1983 - 29-08-06, 15:36
Temat postu:
Na szczęście i tak sobie poradziłam:-)
le peone - 29-08-06, 22:32
Temat postu:
Jak dlugo trzeba isc z ronda Kaponiera na Katedre Skandynawistyki?
maga - 29-08-06, 23:13
Temat postu:
15 min-bez stresu, 10 min-żwawo, 7min-biegusiem:)
le peone - 30-08-06, 10:15
Temat postu:
dzieki za info:)
kermittt - 10-09-06, 20:42
Temat postu:
Właśnie się dowiedziałem, że odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie Smile Jestem na szwedzkiej! Very Happy
Lucy - 10-09-06, 20:55
Temat postu:
o, więc jednak były te odwołania? tak czy inaczej gratulacje i witaj ;DD
Ragnar - 10-09-06, 21:21
Temat postu:
kermittt napisał:
Właśnie się dowiedziałem, że odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie Smile Jestem na szwedzkiej! Very Happy

Gratulacje!

I z ciekawości, jak było z tymi odwołaniami w tym roku? Słyszałem, że rozpatrywane były tylko zastrzeżenia co do procedur rekrutacyjnych.
Margaritte - 10-09-06, 22:04
Temat postu:
No właśnie, kermitt, miałeś regularne odwołanie czy z zastrzeżeniami co do procesu rekrutacji. Bo wiadomo, jedno mówią, drugie robią, mnie to już przestaje dziwić, ale jestem ciekawa.
kermittt - 11-09-06, 08:47
Temat postu:
Dzięki bardzo Smile
U mnie to było tak, że miałem dokładnie taką ilość pkt. jakie było minimum (czyli ostatnia osoba przyjęta) i byłem pierwszy pod kreską - w sumie nie było ani słowa w zasadach rekrutacji co się dzieje, w przypadku równej ilości punktów. Pani L. powiedziała mi, że mam koniecznie złożyć odwołanie, "bo kto, jesli nie takie osoby jak pan, ma się dostać z odwołania?" no i udało się Smile
Ida_Marcowa - 11-09-06, 10:21
bosz... to ile was ludzie bedzie na tym 1 roku?????? 50?????
oczywiscie ciesze sie ze kermitt sie dostal, bo nie ma to jak jeden pan wiecej :> sesese Razz ale tlumny bedzie ten pierwszy rok :/ ze hej!
Nordavind - 11-09-06, 11:58
Temat postu:
No ba, jak tyle osób uciekło za morze to czymś trzeba nadrobić braki w zasobach ludzkich, no nie? Twisted Evil
Ida_Marcowa - 11-09-06, 12:34
ale bez przesady...
kermittt - 11-09-06, 19:13
Temat postu:
Nie no, liczby osob nie zwiększyli, po prostu żem wlozł na czyjeś miejsce :]
Margaritte - 22-09-06, 10:40
Temat postu:
Słyszałam, że już nie ma połowy tych, co się dostali, na liście. Heh. Wiedziałam, że porezygnują... Czyli te tłumy to jednak były zabiegi zabezpieczającę, jakby ktoś uwierzył w oficjalną politykę uczelni. Wink
Ida_Marcowa - 22-09-06, 11:35
Małgorzato... ale nas tez niezle przetrzebili.... :/ Paweł... Darka... a co w ogole z Karolina Sękalską?
Nordavind - 22-09-06, 11:46
Temat postu:
Zdradziła nas Sad

PS. Ovego też nie będzie....
ania - 22-09-06, 12:54
Temat postu:
mi tez pani Lidia powiedziala ze polowa osob juz zrezygnowala. Wink
a rok bez Darii, Pawla i Ovego... sucks for ya he he Very Happy
Ida_Marcowa - 22-09-06, 13:52
Temat postu:
jak to Ovego nie bedzie?!

to jakiego lektora tudziez lektorke bedziemy mieli? chyba ze w ogole...
Ty Anka to sie nie odzywaj, sama od nas sie wyprowadzasz...........
Jest mi smutno Sad
Egil - 22-09-06, 14:49
Temat postu:
Ida_Marcowa napisał:
jak to Ovego nie bedzie?!

to jakiego lektora tudziez lektorke bedziemy mieli? chyba ze w ogole...
Ty Anka to sie nie odzywaj, sama od nas sie wyprowadzasz...........
Jest mi smutno Sad

1. jest nowa lektorka, kobieta.
2. Daria jeszcze walczy z tego co wiem (prozdrowienia dla niej!)
3. Anka, no wlasnie, zdrajcy i uciekinierzy nie mają prawa głosu.
meg - 22-09-06, 15:00
Temat postu:
co za wieści!!! Ove nas jednak nie polubił ...
Ida_Marcowa - 22-09-06, 15:08
laska lektorka???? bosz... zeby nie byla tylko tak nadpobudliwa jak ta przed Ove.............
Iselin - 22-09-06, 15:32
Temat postu:
meg napisał:

Zaraz tam nie polubił! Tyle lat w Polsce jest, to zatęsknił za Norwegią Smile
Egil - 22-09-06, 19:04
Temat postu:
Iselin napisał:
meg napisał:

Zaraz tam nie polubił! Tyle lat w Polsce jest, to zatęsknił za Norwegią Smile

nie polubił nie polubił, bo jakoś zapomniał nas poinformować że odchodzi a drugi rok wiedział.
Ida_Marcowa - 22-09-06, 20:33
o lol... 1 rok ma rozpoczecie w niedziele 1 pazdziernika o 13 Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy o kurde... jaki lol
Iselin - 22-09-06, 20:44
Temat postu:
Ciekawe dlaczego mnie to nie dziwi. Jak byłąm na pierwszym roku, dostałam zawiadomienie, że zajęcia zaczynają się 2 października, w piątek. Wydało mi się dość oczywiste, ze rozpoczęcie odbędzie się 1, więc spokojnie przyjechalam do Poznania 30 września i okazało się, że na rozpoczęcie już się spóźniłam. W ostatniej chwili dobiegłąm na zapisy na wf i udało mi sie zaklepać jedno z ostatnich miejsc na pływalni. A 1 października w czwartek był był dzień rektorski. Zajecia rzeczywiście zaczęły się w piątek. Very Happy
Alfiva - 23-09-06, 00:58
Ida_Marcowa napisał:
1 rok ma rozpoczecie w niedziele 1 pazdziernika o 13 Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy o kurde... jaki lol

Skąd te wieści? W zawiadomieniu pisali, że 30stego - w sobotę Razz
Ragnar - 23-09-06, 08:09
Temat postu:
http://www.staff.amu.edu.pl/~skandyn/
http://www.amu.edu.pl/index.php?linkid=1314&id=540
- stąd.

I o jakim zawiadomieniu mówisz? Ja w swojej kopercie nie mam śladu informacji o rozpoczęciu. Chyba, że ślepy jestem... Rolling Eyes
Ida_Marcowa - 23-09-06, 08:34
znalazlam te informacje na stronie katedry, wiec to chyba cos oficjalnego, ikke sant?
Margaritte - 23-09-06, 12:18
Temat postu:
Też mi się wydawało, że niedziela to oficjalnie podany termin.
Ida_Marcowa - 23-09-06, 14:47
Małgorzato, ale my w niedziele swietujemy 20 urodziny towarzyski Lucy zwanej takze dalej Monika ;]
Karolina13 - 01-03-07, 15:22
Temat postu:
Słuchajcie, też mam pytanie... czy wszyscy, którzy zaczynają skandynawistykę, znają przynajmniej podstawy któregoś z tych języków? Strasznie zależy mi na tym kierunku, ale nie wiem, czy nie porywam się z motyką na słońce... Sad
Katik - 01-03-07, 15:26
Temat postu:
zasadą było, przynajmniej za moich czasów, że raczej preferowano ludzi,
którzy nie znali żadnego z języków skandynawskich.
nie wiem jak jest teraz, bo świat schodzi na psy Cool
Lucy - 01-03-07, 15:59
Temat postu:
ludzie.
czytać, czytać, czytać ;> już mnóstwo razy pisaliśmy, NIE TRZEBA znać języka zanim się tu przyjdzie na studia, nawet podstaw, nie musisz znac nawet jednego słowa, no! :P
po to się tu przychodzi żeby się nauczyć języka, więc martw sie na zapas :D

[w ogóle to może by zrobić jakies FAQ czy cos dla kandydatów? ;>]
Nordavind - 01-03-07, 19:20
Temat postu:
Pewnie i tak im nie pomoże skoro im się przeglądać tematów nie chce, to pewnie i w FAQ im sie szukać nie będzie chciało Mad
Storm - 01-03-07, 19:35
Temat postu:
Katik napisał:
zasadą było, przynajmniej za moich czasów, że raczej preferowano ludzi,
którzy nie znali żadnego z języków skandynawskich

preferowano?
A na jakich zasadach "preferowano"? Bo nie wydaje mi sie zeby to mialo cokolwiek wspolnego z "jednakowym dostepem do szkolnictwa wyzszego"? Raczej nie powinno sie nikogo preferowac.
Z tego co wiem od dawna (no moze dawno, dawno temu bylo inaczej) o przyjeciu decydowaly egzaminy (bynajmniej nie ze znajomosci jezyka skandynawskiego, ale z angielskiego, polskiego i z wiedzy o skandynawii), teraz zdaje mi sie jest to swiadectwo maturalne.

Pozdrawiam.
Karolina13 - 02-03-07, 13:05
Temat postu:
No O.K., O.K., już wszystko rozumiem;-)Swoja drogą ciężko chyba przez te kilka lat opanować jezyk od początku?
han - 02-03-07, 16:34
Temat postu:
jak każdy język obcy...
alunna - 18-03-07, 20:05
Temat postu:
witam wszystkim serdecznie
ciesze sie, ze zeby studiowac jakikolwiek jezyk skandynawski nie trzeba znac na wstepie ani slowka. z lekka mi ulzylo.

natomiast szukam bezskutecznie innej informacji.

w broszurze opublikowanej na stronie katedry jest informacja dla kandydatow, ze jedyna mozliwoscia rejestracji jest rejestracja internetowa, natomiast nie podano na jakiej stronie ta rejestracja sie odbywa. Czy wiecie cos moze na ten temat? Rolling Eyes
Lucy - 18-03-07, 20:14
Temat postu:
zapewne na oficjalnej uniwerku, www.amu.edu.pl
chyba że coś się zmieniło Very Happy
alunna - 18-03-07, 20:17
Temat postu:
no tam tez szukalam, ale w tym gaszczu jeszcze trudniej cos znalezc. Shocked na stronach umk torun tez jest internetowa rejestracja, ale z zaznaczeniem co i gdzie, no i ze od konca kwietnia sie zaczyna.

postanawiam zatem zaczekac, moze cos sie wyjasni.

fajne te literki, tylko jeszcze nic mi nie mowia &Oslash;&AElig;&aring; wiking (z rogami:))
Lucy - 18-03-07, 20:45
Temat postu:
alunna napisał:
na stronach umk torun tez jest internetowa rejestracja, ale z zaznaczeniem co i gdzie, no i ze od konca kwietnia sie zaczyna.

ale to jest UAM Mr. Green
alunna - 18-03-07, 21:32
Temat postu:
poczulam nutke ironii.

uam jest jedynyw swoim rodzaju, zamieszcza na stronach info o rekrutacji.. ale zeszlorocznej. nie ma to jak isc z duchem czasu. Wink
Lucy - 18-03-07, 21:47
Temat postu:
bo tam ironia oczywiście miała być, ale nie w stosunku do Ciebie tylko do uni, żeby nie było ;D
z resztą widzę, ze już sama zauważyłaś co i jak Wink
alunna - 18-03-07, 22:56
Temat postu:
mimo mojego blondactwa udalo mi sie cos zrozumiec, ale nadal na stronie nie znalazlam poszukiwanych info Wink

no to jak juz sie dowiem co z ta rekrutacja, to co lepiej wybrac: szwedzki czy norweski? Cool
Lucy - 18-03-07, 23:20
Temat postu:
jak chcesz się dowiedziec co oznaczają literki z wcześniejszego postu to oczywiście norweski, bo na szwedzkim poznasz tylko jedną Mr. Green
nocna_lilia - 19-03-07, 09:21
Temat postu:
a ja studiuje szwedzki i polecam szwedzki Wink
han - 19-03-07, 10:40
Temat postu:
ale i tak DUŃSKI rulez! Mr. Green
nocna_lilia - 19-03-07, 12:47
Temat postu:
jak widac wszystkie jezyki skandynawskie sa fajne Wink
alunna - 19-03-07, 19:48
Temat postu:
szczerze to mam stracha, czy moje wyniki z matury mi pozwola w ogole marzyc o skandynawistyce. z niemca mam nauczyciela - najwiekszego pasjonata i kose, ktory mnie naprawde duzo nauczyl, a poziom rozszerzonej matury probnej z jezyka niemieckiego byl dla mnie lekkiim szokiem Shocked . zdalam na 63% roz. i w dodatku mam to odgornie przeliczone w tabeli na 68% podstawy czy jakos tak.
daj bog zeby mi ten polski dobrze wyszedl jak na probnej, mialam 78% roz.
a co bedzie z ustym?
rany, nie dostane sie Crying or Very sad marzenia pojda sie gwizdac Piwo
Lucy - 19-03-07, 19:58
Temat postu:
eee, spoko.
a ustne pójdą na 100%, bo jak inaczej? Very Happy
tylko nie panikuj, już takich tu w zeszłym roku przerabialiśmy Mr. Green
alunna - 19-03-07, 20:58
Temat postu:
takiego pocieszenie oczekiwalam Very Happy
czyzby grunt to pozytywne myslenie?

a tak na marginesie, to pewnie wiecej chętnych jest na skandynawistyke ale z angielskim, bo angielski bardziej popularny. tym to ja sie sama pocieszam Razz , choc nie wiem, czy nie tkwie w bledzie Wink
han - 19-03-07, 23:47
Temat postu:
owszem, do grupy z niemieckim jest się dostać bardzo łatwo Smile będzie dobrze!
ania1987 - 23-06-07, 22:59
Temat postu:
pytanko jeszcze jedno dot rekrutacji. pare tygodni temu byla jeszcze mowa przy starej maturze o rozmowie kwalifikacyjnej polaczonej z wiedza o skandynawii. teraz juz takiej informacji nie widze. czy to znaczy ze ograniczono sie "tylko" do egzaminow?
Nordavind - 24-06-07, 10:46
Temat postu:
Z tego co słyszałam, to chcieli nawet wprowadzić rozmowę z wiedzy dla nowomturzystów, więc chyba im na tym zależy... Ale my średnio coś wiemy jakie zmiany zachodzą w kwestii rekrutacji, najlepiej do Pani Lidii zadzwoń, znaczy się, do sekretariatu Cool
Margaritte - 24-06-07, 11:47
Temat postu:
Nordavind napisał:
najlepiej do Pani Lidii zadzwoń, znaczy się, do sekretariatu Cool

No tak, Moni - ładnie to tak podpuszczać ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą co i jak? Wink Jakby ktoś w słuchawce zaczął na Was krzyczeć - twardo upierajcie się przy swoim - tj. zdobyciu info. Piwo

Anyways...jeśli jeszcze nic nie powiedzieli na temat rozmowy dla nowomaturzystów to śmiem podejrzewać, ze nic takiego nie będzie. Co do starej matury, nie mam pojęcia.
anka1987 - 25-06-07, 00:13
Temat postu:
dzieki, oreintowalam sie na stronie uam i wycofali te notke, wiec podejrzewam ze rozmowy nie bedzie... noz ozbaczymy... a nie wiecie moze od ktorej do ktorej trwaja te gezaminy bo musze jakos sobie zmiane w pracy ustawic zeby zdazyc dojechac i chociaz godzinke sie przespac
triss - 25-06-07, 13:47
Temat postu:
Nie wiem czy koleżanka mnie w błąd wprowadza, czy jak to generalnie na UAM'ie jest, ale powiedzcie mi jakie filologie są proponowane w tym roku? Bo znajoma twierdzi, że każda filologia na skandynawistyce pojawia się co dwa lata, więc dla przykładu gdy szwedzki był proponowany rok temu, to w tym roku go już nie będzie. Zapewne się orientujecie, więc z góry dziękuję za rozwianie tych durnych wątpliwości.
Margaritte - 25-06-07, 14:45
Temat postu:
To zależy od władz katedry, jakie dwie filologie są w danym roku otwierane.
W tym roku mamy norweską i szwedzką.
Rok temu były szwedzka i duńska, dwa lata temu duńska i norweska.
eddina - 25-06-07, 18:34
Temat postu:
Czyli prawem serii za rok będzie norweska i duńska znów. Te wymiany są raczej regularne;)
triss - 26-06-07, 05:19
Temat postu:
No to bardzo pięknie. Szkoda tylko, że szanse nikłe.
Bądź co bądź dziękuję za pojaśnienia.
Nadia_wts - 22-07-07, 21:03
Temat postu:
mam pytanie do właśnie rekrutujących się... czy macie już wyniki?? bo na moim koncie zero jakichkolwiek informacji a miały być ogłoszone do dzisiaj, więc zaczynam się lekko denerwować:/
inez - 22-07-07, 22:05
Temat postu:
... ja wychodzę z siebie i staję obok... juz chyba na wszystkich wydziałach są wyniki.... a tam nie- denerwujcie się, mamy czas do środy.. Rolling Eyes
a do której grupy chcesz się dostać (z ang czy z niem.) ?
inez - 22-07-07, 22:08
Temat postu:
i z tego wszystkiego nie spytałam czy na linię norweską czy szwedzką, co jest w miarę istotne.. Wink
Nadia_wts - 22-07-07, 22:09
Temat postu:
na nor i z ang. a Ty? do środy? dlaczego do środy??(późno jest i może nie łapię o co biega:p)

edit: już wiem o co biega daty mi się pomyliły Razz ale mimo wszystko jest niefajnie
inez - 22-07-07, 22:17
Temat postu:
ook Razz środa to 25. a sobie wymyslili, że do tego czasu mają czas :] ja tez bym chciała norweską ale z niemieckim Wink
inez - 22-07-07, 22:19
Temat postu:
dokładnie!! jak mi każą do tej środy czekać to ich chyba pogryzę.... Razz a rozgladałaś się juz może za mieszkaniem/stancją/akademikiem?
Nadia_wts - 22-07-07, 22:20
Temat postu:
heh ja też bo tam łatwiej ponoć ale moja nauka niemieckigo skończyła się po 2-óch miesiącach Razz nie nijak mi to nie na rękę bo na turystykę i rekreację muszę wcześniej papiery złożyć więc wychodzi że 2 razy będę musiała jechać do Poznania (jako że w pzn nie mieszkam) Confused nie rozglądałam się jutro idę do biura ogłoszeń się ogłosić a jak będę już w Poznaniu to kupię Wyborczą z ogłoszeniami bo raczej akademika nie chcę
inez - 22-07-07, 22:35
Temat postu:
no to podobnie jak ja Smile z tym, że mam troche lepiej, że nie musze jechac podwójnie do Poznania bo z ling stosowanej mam termin do 27. .. a moje poszukiwania, póki co, skończyły się na ogłoszeniach w internecie.. ale są jeszcze znajomi to trzeba bedzie podzwonić Wink
anka1987 - 23-07-07, 18:04
Temat postu:
jupi jupi jupi
wlasnie przezcytalama, ze .......... sie dostalam... Smile a tyle nerwoow bylo z tymi egzaminami Very Happy jest si:D
sandra87 - 23-07-07, 18:09
Temat postu:
hej, sa juz wyniki, tzn listy rankingowe Smile ja sie dostalam na norweska i szwedzka z niemieckim. w sumie fajnie, bo na szwedzka dostaly sie 4 osoby z mojej klasy, co prawda 2 wybieraja cso innego,ale i tak fajnie Wink niech sie odzywaja ci, ktorzy tez sie zakwalifikowali, poprosze Smile
pociechota - 23-07-07, 19:44
Temat postu:
patrzę i oczom nie wierzę. dostałam się do grupy z angielskim, filologia norweska!
michal - 23-07-07, 19:53
Temat postu: ~Michał
Też dostałem się na filologię szwedzką z niemieckim...Ale idę na germanistykę, więc zwalniam miejsce... Miłej nauki szwedzkiego...Hej så länge!
inez - 23-07-07, 21:29
Temat postu:
Ja też !!! Ja też !!! norweski z niemieckim Very Happy cud
anka1987 - 24-07-07, 01:34
Temat postu:
inez, czyli jestesmy w jednej grupie, bo ja tez norweski z niemieckim Very Happy jak to milo kogos poznac, do zobaczenia na zywo w pazdzierniku Very Happy
KasiaKatarzyna - 24-07-07, 14:07
Temat postu:
norweska z angielskim, radosc niewyobrazalna Smile
plus boje sie Razz
anka1987 - 24-07-07, 14:54
Temat postu:
tez sie boje... ale jakos to bedzie.. no nie? Very Happy
BIR - 24-07-07, 15:45
Temat postu:
Nie ma sie czego bac Wink

Co innego przyszli Szwedzi, ktorym brak drygu do wystepow 'artystycznych' Mr. Green
maga - 24-07-07, 20:06
Temat postu:
Ba, i nawet czasem fajnie jest!Smile Tak..rozowo;)
nocna_lilia - 24-07-07, 20:41
Temat postu:
maga: a czasem nawet jakies inne pastelowe odciene wpadna;)
inez - 24-07-07, 22:54
Temat postu:
anka1987 Smile tez się cieszę, że juz kogoś chociaż troszkę znam choćby prze neta Wink Jutro jadę składac papiery Smile Do zobaczenia!! [/u]
anka1987 - 27-07-07, 00:30
Temat postu:
inez, ciesze sie rowniez:D musimy sie jakos odnalezc w pazdzierniku w tlumie pierwszakow Smile hihi:D, ja dzisiaj zawiozlam komplet, a mam pytanko jeszcze, jesli zdalam egzamin i zawiozlam dokumenty no to juz mam zaklepane miejsce tak? mimo ze na stronce w necie wyswietla sie znowu: rekrutacja w toku
inez - 27-07-07, 09:40
Temat postu:
no właśnie!! Mnie tez to zdziwiło, tym bardziej, że na innych uczelniach zwykle piszą, że ktos doniósł dokumenty i jest przyjęty.. Chociaż w sumie jak oddawałam papiery to ten facet powiedział, że teraz to tylko musze czekać na informację w połowie sierpnia na temat inauguracji itd.. Jakkolwiek byłabym spokojniejsza, gdyby mi juz napisali, że już tam jestem na 100% :p Ale myślę, że w pazdzierniku jakos się tam odnajdziemy Smile Ja do Poznania przyjadę już troche szybciej, żeby się jakoś zadomowić na tej mojej stancji... Pzdr! Smile
calderon - 27-07-07, 17:46
Temat postu:
Jacyś nowi 'Szwedzi' może? Ja się dostałam na szwedzką - i ang., i niem., ale że studiuję etnolingwistykę (3. rok) to cośtam sobie poprzepisuję Wink
Ida_Marcowa - 29-07-07, 15:50
No prosze panstwa pierwszorocznego :> Prosze mi sie tu zaraz pochwalic coz to za nowych Norwezan mamy na Katedrze Smile Odmeldowac sie prosze! Smile

Pozdrawiam pochmurnie z Oslo,
wasza ukochana staroscina 3 juz roku fil. norweskiej Very Happy
sandra87 - 29-07-07, 16:30
Temat postu:
calderon napisał:
Jacyś nowi 'Szwedzi' może? Ja się dostałam na szwedzką - i ang., i niem., ale że studiuję etnolingwistykę (3. rok) to cośtam sobie poprzepisuję Wink

ja sie dostalam i na norweska i na szwedzka, wybralam szwedzka ;P z niemieckim oczywiscie
turkmen - 30-07-07, 12:38
Temat postu:
Gratuluję wszystkim, którzy sie dostali i do zobaczenia na szwedzkiej w paźdzerniku wiking (z rogami:))
alunna - 07-08-07, 01:31
Temat postu:
Cieszę się niezmiernie, ze ludzie piszą na forum grzecznie uprzedzając ze zrobią miejsce dla tych z odwołań Razz
Augustine - 09-08-07, 23:43
Temat postu:
no to bomba! Dostałam się z odwołania Smile szwedzki z niemieckim, dzieki dla pana K. Cool za pomoc w rozjaśnieniu umysłu że filologia szwedzka to jedyna i słuszna decyzja.
paravritti - 16-08-07, 17:10
Temat postu:
filologia norweska (z jęz. angielskim) z odwołania - melduje się grzecznie pierwszoroczniak Smile
wcześniej już dostałam się na anglistykę na UAMie, ale kilka dni temu zadzwonili do mnie rano ze skandynawistyki i jeszcze tego samego dnia przeniosłam papiery. pani sie bardzo cieszyła, że wolę norweski od angielskiego Wink
a tak własciwie to taki częściowy pierwszoroczniak, bo już jeden rok politologii za mną i być może ostatni, bo nie wiem czy pogodzę obydwa kierunki.
deft - 20-08-07, 15:09
Temat postu:
A ja mam takie zapytanie, bo na liście rankingowej do bycia Szwedem jestem na tak, ale jakiegokolwiek potwierdzenia wciąż nie dostałem, oprócz słownego zapewnienia pana z sekretariatu. I tu pojawia się moje pytanie: czy jestem w tym odosobniony? Dostaliście potwierdzenia listowne?
Augustine - 20-08-07, 19:48
Temat postu:
również nie dostałam potwierdzenia listownego. Moje dokumenty przyjmowała p. Lidia i powiedziała, że nie wie czy bedzie coś takiego rozsyłane, bo jest bałagan.
paravritti - 20-08-07, 22:28
Temat postu:
dobrze to wiedzieć, bo ja też jeszcze nie dostałam i trochę mnie to martwiło. jakoś tak bezpieczniej sie człowiek czuje, jak ma papier w ręku Wink
nocna_lilia - 21-08-07, 12:37
Temat postu:
spokojnie ludzie nie ma sie czym martwic jesli przyjeli wasze papiery i ktos z sekretariatu powiedzial wam ze zostaliscie przyjeci to na prawde zostaliscie nie ma o co sie martwic :]
a jesli chodzi o zawiadomienia to roznie bywa na prawde.... Smile
Ida_Marcowa - 21-08-07, 13:57
a właśnie... standardowe pytanie: ilu mężczyzn jest na 1 roku norweskiej? :> pewnie i tak później zostanie jeden... ehhh :/
Iselin - 21-08-07, 15:35
Temat postu:
U nas do końca dotrwało trzech.
paravritti - 21-08-07, 15:39
Temat postu:
nie przejmuję się Smile dzielę się tylko wątpliwościami, skoro temat już został poruszony. domyślam się, że jest wielki bałagan. moja mama wykłada na UAMie, ale zupełnie na innym wydziale, więc wiem jak to wszystko z rekrutacją itp. wygląda od podszewki Wink

a co do osobników płci męskiej, to tez mnie to zastanawia. na liście, ktora z tego co pamiętam jest nadal podawana, był chyba jeden rodzynek. ale lista jest już nieaktualna, bo były przetasowania i teraz nie mam pojęcia. jak będą same kobiety, to trochę mniej fajnie. koedukacyjne grupy zawsze tak jakoś rozładowują atmosferę Wink
nocna_lilia - 21-08-07, 21:50
Temat postu:
to fakt moze sie okazac ze bedziesz z ludzmi zupelnie innymi niz Ci na liscie ale przynajmniej bedzie niespodzianka Smile
deft - 29-08-07, 00:00
Temat postu:
Napisali do mnie 'Drogi Studencie' więc już się nie martwie Smile
Egil - 29-08-07, 00:17
Temat postu:
jedyne czym nie powinieneś się martwić jest wojsko... przynajmniej przez najbliższy rok:)

całą resztą dopiero możesz zacząć.
calderon - 29-08-07, 11:46
Temat postu:
deft napisał:
Napisali do mnie 'Drogi Studencie'

To tylko podpucha :] Starają się nie płoszyć ludzi... hehe.
nocna_lilia - 29-08-07, 12:50
Temat postu:
podpisuje sie pod tym co powiedzial Eqil....

Wink
anka1987 - 29-08-07, 13:24
Temat postu:
a co do ciebie napisali? bo do mnie nic? moze jnie jestem studenka? a o ktorej sie rozpoczyna ta cala uroczystosc w zwiazku z rozpoczeciem studiow? i jak dlugo trwa?
anka1987 - 29-08-07, 13:30
Temat postu:
napisali!!! Smile
jestem studentka!
wow. ale i tak mam pytanie o ktorej sie zaczyna ta inauguracja??? rozumiem ze 1.10 ale moze doswiadczeni studenci wiedza ile to zazwyczaj trwa i do ktorej??? bylabym wdzieczna Smile
cirilla - 29-08-07, 14:51
Temat postu:
doswiadczeni studenci mogą ci jedynie powiedziec, ze nie ma tam po co isc, bo jest tlum ludzi, duchota i nic ciekawego... moze oprocz chóru, ale ich można kiedy indziej tez posluchac.... wiec radze sie tylko zorientowac kiedy zapisy na wf, tam to dopiero jest wesolo ;]
Ida_Marcowa - 29-08-07, 18:36
Nie ma sie czym podniecać... Idz tylko na zapisy na wf. To jest ważniejsze niż uroczystosc. Jak pisze Boro, bedziesz miala jeszcze okazje posluchac choru.
han - 29-08-07, 22:06
Temat postu:
ja tam słyszałam, ze zapisy na wf są w tym roku przez internet... prawda ci to?
Augustine - 29-08-07, 23:27
Temat postu:
prawda, prawda.
jak wchodzi sie na strone rekrutacja.amu.edu.pl to po zalogowaniu powinny wyświetlić się trzy adresy - adres z numerkiem konta na to zeby zapłacic za legitke i indeks, adres na zapisy na WF i cos tam jeszcze. Przynajmniej u mnie to działa. Wink
anka1987 - 30-08-07, 12:15
Temat postu:
a jak moge dostarczyc informacje lekarska iz ze sportow moge jedynie plywac i zadne inne zajecia nie wchodza w gre? tez przez internet? orientuje sie ktos? zglupialam juz od tej elektronicznej rekrutacji. czuje sie jak maszynka:-(
Augustine - 30-08-07, 14:31
Temat postu:
wlasnie jestem w podobnej sytuacji. Rozmawiałam z panią Lidią, która załatwiła mi parę numerów telefonów i rozjaśniła nieco w umyśle jak to załatwić.
Jeśli ma ktoś podobną sprawę to proszę napisać do mnie prywatną wiadomość to postaram się przekazać informacje.
Ida_Marcowa - 30-08-07, 21:13
do tej pory szło się na kampus Szamarzewo... dostarczało się informację wf-istom i tyle. Ale teraz się pozmieniało. Teraz nastały nowe, lepsze czasy :>
anka1987 - 30-08-07, 22:58
Temat postu:
dzieki, za info, bede dzwonic i zalatwiac:-) mam nadzieje ze mi sie uda, bo jak nie to...... <dramatyczna pauza> Wink
Augustine - 31-08-07, 08:53
Temat postu:
w zasadzie masz racje Ido Marcowo Smile
han - 31-08-07, 10:53
Temat postu:
sorry, ale ja nie łapię... jakie "zalogowanie"? o co biega? przecież nie mam żadnego konta, skoro w tym roku nie jestem przyjęta, tylko w zeszłym...

może mi ktoś na spokojnie wytłumaczyć, krok po kroku...? pliz
sandra87 - 31-08-07, 12:16
Temat postu:
ej, a ja nic nie dstalam z katedry? tzn na tych glupich listach rankingowych jestem na tak,ale listu mi nie wyslali, no i na moim indywidualnym koncie tez tylko listy :/ i co? nie lubia mnie? i jednak nie chca? Very Happy
han: logowanie sie przez internet na wfy jest6 chyba tylko dla pierwszoroczniakow
Ida_Marcowa - 31-08-07, 12:30
Han to logowanie tylko dla pierwszaków... my to robimy w stary, tradycyjny sposób... kolejka na 500 osób i rozpychasz się łokaciami Very Happy Zresztą dla drugiego roku i w ogóle dla starszych lat zapisy są póżniej niż dla pierwszaków. Przynajmniej tak było w zeszłym roku. Wtedy jechaliśmy na Szamarzewo i tam sali gimnastycznej były zapisy. Spokojnie...
nocna_lilia - 31-08-07, 12:39
Temat postu:
anka: po prostu na wf zapiszesz sie na plywanie nikt nie bedzie Cie zmuszal do innych sportow na cale szczescie Very Happy. A jesli nawet bys sie nie zalapala to i tak sie pozniej mozna dopisac bez nerw... Smile

a co do zapisow to jest iscie "fajna zabawa" Razz
anka1987 - 01-09-07, 02:21
Temat postu:
hehe.... nocna lilia no nie gadaj.... taka fajna zabawa?? to moze faktycznie dam sobie spokoj z formalnosciami i bede sie rozpychala lokciami przez internet... Smile
han - 01-09-07, 11:39
Ida_Marcowa napisał:
Han to logowanie tylko dla pierwszaków... my to robimy w stary, tradycyjny sposób... kolejka na 500 osób i rozpychasz się łokaciami Very Happy Zresztą dla drugiego roku i w ogóle dla starszych lat zapisy są póżniej niż dla pierwszaków. Przynajmniej tak było w zeszłym roku. Wtedy jechaliśmy na Szamarzewo i tam sali gimnastycznej były zapisy. Spokojnie...

ok, dzięki

co do tych kolejek, to ja tam nie narzekam - w zeszłym roku sprawę załatwiłam w 10 minut Smile
deft - 04-09-07, 00:10
Temat postu:
O wojsko to się nie martwię, bo koleś w WKU tak się podjarał jak powiedziałem, że prawdopodobnie dostałem się na szwedzką, że aż by ze mną najchętniej poszedł i kazał mi przyjść kiedyś opowiedzieć jak jest Smile
Margaritte - 04-09-07, 23:05
han napisał:

co do tych kolejek, to ja tam nie narzekam - w zeszłym roku sprawę załatwiłam w 10 minut Smile

Ja w 5. Nie ma co panikować, nie jest tak źle. A zresztą - w ciągu roku można wf zmienić, nie robią problemów.
cirilla - 05-09-07, 11:54
Temat postu:
a bo zapisy na Szamażewie to już nie to samo co na 1. roku w auli na Wieniawskiego. Tam to sie działo... Się człowiek nacierpiał żeby sie na aerobik wcisnąć...
calderon - 05-09-07, 13:57
Temat postu:
http://amu.edu.pl/index.php?linkid=961
Tu są informacje. I rok przez net, II biega na Szamarzewo. Oficjalne i potwierdzone Smile
Ida_Marcowa - 06-09-07, 12:38
te same info wisza kolo dziekanatu Smile

p.s. jak milo bylo spotkac pania Lidie 3 wrzesnia Smile panii Lidia rzadzi Smile
Ragnar - 17-09-07, 11:40
Temat postu:
Miło mi powitać wszystkich pierwszaków Smile

Jak to wspaniale, że mój zeszłoroczny temat się tak rozkręcił. Dostaliście się na naprawdę świetne studia, ale posłuchajcie młode wilki starego (jaaasne... Wink) wilka - rekrutacja to jest nic, frajda jest dopiero na angielskim i niemieckim. Jutro dzień sądu, może moje marzenia zostaną rozwiane. I na co mi była ta sześcioletnia nauka duńskiego jak jutro mnie mogą przez angielski skreślić. Ale, ale... na razie to na II roku duńskiej są pewne 2 osoby. Czyżby nasi angliści wespół z germanistami zamierzali zamknąć fil. duńską? Rolling Eyes

Tak czy siak, held og lykke!
Iselin - 17-09-07, 11:49
Temat postu:
Nie mogą wszystkich wywalic, bo nie mieliby z kim prowadzic zajęc.
Lykke til.
calderon - 17-09-07, 12:21
Temat postu:
A ja z innej beczki (nawet "zupełnie innej") - wracam do listów z UAM. To, że się dostałam, jest pewne. Mam nawet dostęp do USOS i już mi krzyczą o zapłatę za nową legitymację. Papierów jednak nadal nie dostałam... Dzwonić? Dowiadywać się w KS? Denerwować? Czy poczekać spokojnie na rozpoczęcie?
W zasadzie to nawet nie pamiętam czy jak się dostawałam 2 lata temu na etno to tam coś ciekawego było czy nie.
Egil - 17-09-07, 12:24
Temat postu:
Iselin napisał:
Nie mogą wszystkich wywalic, bo nie mieliby z kim prowadzic zajęc.
Lykke til.

no wszystkich nie wywalą, wystarczą im dwie osoby.

Cal napisał:
Dzwonić? Dowiadywać się w KS? Denerwować? Czy poczekać spokojnie na rozpoczęcie?

A brakuje Ci czegoś? Nie potwierdziłaś woli studiowania albo coś w tym guście? Jeśli wszystko masz załatwione i brakuje Ci tylko listu to olej ich ciepłym moczem - listy generalnie wysyłają kiedy im się podoba i rzadko się zdarza żeby doszły wtedy kiedy trzeba.
Nordavind - 17-09-07, 13:45
Temat postu:
Egil napisał:

No ba, nawet jedna Laughing

Jeszcze się młodsze lata nie nauczyły, że języki skandynawskie na tej katedrze to tylko mało znaczący dodatek...? Dziwne...
Iselin - 17-09-07, 14:01
Temat postu:
calderon napisał:
A ja z innej beczki (nawet "zupełnie innej") - wracam do listów z UAM. To, że się dostałam, jest pewne. Mam nawet dostęp do USOS i już mi krzyczą o zapłatę za nową legitymację. Papierów jednak nadal nie dostałam... Dzwonić? Dowiadywać się w KS? Denerwować? Czy poczekać spokojnie na rozpoczęcie?
W zasadzie to nawet nie pamiętam czy jak się dostawałam 2 lata temu na etno to tam coś ciekawego było czy nie.

Jeśli krzyczą o zapłatę, to znaczy, że papiery to już tylko formalnośc. Do mnie zawiadomienie o egzaminie wstępnym dotarło już po nim. Na szczęście przy wejściu sprawdzali dowód a nie świstek.

Żeby nie było nawaliła katedra. Ten egzamin był naprawdę dobrze zorganizowany, co piszę szczerze i bez ironii (miałam porównanie z tym, co się działo na pewnej uczelni stołecznej). Nawaliła poczta.
sandra87 - 17-09-07, 17:38
Temat postu:
calderon napisał:

ja jestem w tej samej sytuacji, ale jakos sie nie przejmuej tym, ze jakiegos papierka mi nie wyslali. olac ich ;P
han - 17-09-07, 20:14
Temat postu:
Nordavind napisał:
Egil napisał:

No ba, nawet jedna Laughing

OBY! u nas z grupy duńsko-niemieckiej i tak do poprawki przystępuje tylko... 4 czy 5 osób...

matko... i po co mi to było, PO CO!? Rolling Eyes
Ragnar - 17-09-07, 21:51
Temat postu:
A kto zrezygnował? Zresztą pogadamy jutro. Idę spać, już drugi dzień na ziółkach uspokajających. Wink
paravritti - 17-09-07, 22:13
Temat postu:
sandra87 napisał:
calderon napisał:

ja jestem w tej samej sytuacji, ale jakos sie nie przejmuej tym, ze jakiegos papierka mi nie wyslali. olac ich ;P

Do mnie dzisiaj wysłali maila w odpowiedzi na mojego, że nie wiem kiedy jest godzinowo rozpoczęcie, spotkanie w Katedrze, bo nie dostałam tych świstków, że papiery powinnam dostać pocztą pod koniec tygodnia. A przy okazji opisali dokładnie dni rozpoczynające rok akademicki, więc ten ich list mi de facto już niepotrzebny.
anka1987 - 18-09-07, 13:43
Temat postu:
paravritti, to napisz prosze ogolnie kiedy i o ktorej i gdzie jest wlasciwie to cale rozpoczecie czy cus tam, bo nawet nie wiem gdzie mam sie podziac tego 1.10. z gory dzieki Smile
calderon - 18-09-07, 21:13
Temat postu:
http://ifa.amu.edu.pl/neo/?Aktualno%B6ci <-- tu jest info. W końcu znalazłam.
han - 18-09-07, 22:13
Temat postu:
no i PO egzamie z niemca/angielskiego... uff... z niemieckiego WSZYSCY zdali Piwo Mr. Green całe 5 osób Very Happy

gorzej z anglika... Confused dwie osoby odpadły, z czego jedna jest nastawiona na "walkę z wiatrakami" i szykuje się na komisa Cool
cirilla - 19-09-07, 12:45
Temat postu:
o kurcze to ile was teraz bedzie na niemieckim? chyba z polowa odpadla co?
han - 19-09-07, 14:16
Temat postu:
cirilla napisał:
o kurcze to ile was teraz bedzie na niemieckim? chyba z polowa odpadla co?

4 osoby od nas i 4 ze szwedzkiej, czyli razem 8 Cool

a z tym odpadaniem, to było tak, że w grudniu odeszła jedna osoba z grupy niemieckiej, w styczniu, czy lutym kolejna, w kwietniu następna, a dwie nie podeszły do poprawki egzaminu...
Egil - 19-09-07, 15:37
Temat postu:
spoko, u nas na niemcu zostaje jedna, w porywach dwie osoby.
anka1987 - 19-09-07, 16:58
Temat postu:
no nie zartujcie, to jak wygladaja zajecia z 1. osoba??
paravritti - 19-09-07, 18:24
Temat postu:
anka1987, to właśnie przesłali mi w mailu

"29 wrzesnia br. odbedzie sie tzw. Dzien Studenta Pierwszego Roku : o godz. 11.00 - zapraszamy na spotkanie z Kierownictwem Katedry do siedziby Katedry
Skandynawistyki na ul. Niepodleglosci 4, blok A, sala 205.
Zostana rozdane Panstwu dokumenty studenckie. Przejdziecie tez obowiazkowe szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, ktorego zaliczenie musi zostac wpisane do indeksu.
o godz. 13.00 - w Auli Uniwersyteckiej przy
ul. H. Wieniawskiego 1 - spotkanie z Rektorem UAM.
Dnia 1 pazdziernika br. (poniedzialek) odbedzie sie Inauguracja roku akad. 2007/2008 dla wszystkich studentow UAM.
Zajecia rozpoczna sie 2 pazdziernika br."

wiking (z rogami:))
Margaritte - 19-09-07, 18:51
Temat postu:
O! A my też zaczynamy drugiego dopiero?
Lucy - 19-09-07, 18:58
Temat postu:
wg tego co na oficjalnej pisza, to tak ;D

[z resztą na pierwszego... to sobie znajdziemy inne atrakcje Mr. Green]
Margaritte - 19-09-07, 20:31
Temat postu:
Lucy napisał:

[z resztą na pierwszego... to sobie znajdziemy inne atrakcje Mr. Green]

Very Happy

Idę na zakupy. Smile
Ida_Marcowa - 19-09-07, 20:34
Pierwszego będziemy obalali beczkę wina z okazji 21 urodzin pani Moniki Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy na zakupy też możemy iść, Marghe ja się chętnie dołączę Very Happy

Z grupy norweskiej na niemieckim nie będzie nikogo Very Happy z gr duńskiej Klaudia i Charlotte, chyba.
Ragnar - 19-09-07, 21:11
Temat postu:
Zdałem Very HappyVery HappyVery Happy Teraz mocne postanowienie poprawy i może przeżyję te 4 lata Very Happy. Dla tych, którym się nie powiodło to ponoć zmieniły się przepisy i można brać warunek z niemieckiego i angielskiego.
Ida_Marcowa - 19-09-07, 21:55
mocne postanowienie poprawy Ragnar? O czym Ty mowisz ?Very Happy mocne postanowienie poprawy to powinna wziac nasza kadra. Bo ten angielski i niemiecki sa nam do niczego nie potrzebne, zadnych uprawnien nie dostajemy, a jednak to te jezyki decyduja czy ktos zostaje na kierunku czy nie. Śmieszne.
han - 20-09-07, 07:57
Ida_Marcowa napisał:
mocne postanowienie poprawy to powinna wziac nasza kadra

hehe Very Happy zgadzam się Cool
Margaritte - 20-09-07, 08:06
Ida_Marcowa napisał:
Pierwszego będziemy obalali beczkę wina z okazji 21 urodzin pani Moniki Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

No, to miałam na myśli...

Gratuluję wszystkim, którzy zdali! Przykro mi natomiast, że niektórzy kończą naszą wspólną przygodę przez coś tak prozaicznego. Sad
Nordavind - 20-09-07, 14:44
Ida_Marcowa napisał:
mocne postanowienie poprawy Ragnar? O czym Ty mowisz ?Very Happy mocne postanowienie poprawy to powinna wziac nasza kadra. Bo ten angielski i niemiecki sa nam do niczego nie potrzebne, zadnych uprawnien nie dostajemy, a jednak to te jezyki decyduja czy ktos zostaje na kierunku czy nie. Śmieszne.

Oh, Natalio! Dziękuję za wsparcie, wreszcie nie jestem samotną bojowniczką, bo do tej pory tylko Storm i Egil publicznie wspierali me zdanie Mr. Green Piwo

Btw - a już Marghe, myślałam że chcesz iść na zakupy po zeszyty, ołówki, książki, segregatory.... Laughing
Storm - 20-09-07, 14:49
Temat postu:
jak to ????

to to nie byla taka gorsza anglistyka/germanistyka z dodatkowymi zajeciami z jezykow skandynawskich ??

dobrze wiedziec wiking (z rogami:))
calderon - 20-09-07, 14:56
Temat postu:
Mam wrażenie że ten ból znam już ode mnie z kierunku: jakaś gorsza anglistyka/germanistyka plus dziwne języki w stylu khmerski czy swahili. Nie jesteście sami... :*
Hannah - 20-09-07, 16:36
Temat postu:
Przynajmniej na drugim roku nie bedziemy miec zadnych martwych jezykow. Choc slyszalam, ze na czwartym jest staro-cerkiewno-germanski. Brzmi orrgiastycznie...
Egil - 20-09-07, 18:11
Margaritte napisał:
Gratuluję wszystkim, którzy zdali! Przykro mi natomiast, że niektórzy kończą naszą wspólną przygodę przez coś tak prozaicznego. Sad

Jeśli to o mnie to raz że ja jeszcze walczę o komisa, a dwa że nie jest to powód mojej rezygnacji bo normalnie się bierze RW/P i jest git... Od dawna mi się ogólnie na katedrze nie podoba, ja im się też nie podobam więc uczucie jest wzajemne - toteż podziękuję za współpracę, może na prawdziwej anglistyce mnie bardziej polubią.

A poza tym nie rezygnuję jeno biorę dziekankę, poczekam na licencjat;)
sandra87 - 20-09-07, 18:12
Temat postu:
paravritti napisał:

"29 wrzesnia br. odbedzie sie tzw. Dzien Studenta Pierwszego Roku : o godz. 11.00 - zapraszamy na spotkanie z Kierownictwem Katedry do siedziby Katedry
Skandynawistyki na ul. Niepodleglosci 4, blok A, sala 205.
Zostana rozdane Panstwu dokumenty studenckie. Przejdziecie tez obowiazkowe szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, ktorego zaliczenie musi zostac wpisane do indeksu.
o godz. 13.00 - w Auli Uniwersyteckiej przy
ul. H. Wieniawskiego 1 - spotkanie z Rektorem UAM.
Dnia 1 pazdziernika br. (poniedzialek) odbedzie sie Inauguracja roku akad. 2007/2008 dla wszystkich studentow UAM.
Zajecia rozpoczna sie 2 pazdziernika br."

wiking (z rogami:))

to ja tez dziekuje za info, ja bym sie glowila, o ktorej mamy to spotaknie Wink a list z info,ze mnie przyjeli, dostalam dzisiaj dopiero! moze lepiej pozno niz wcale ;P
a pytanie do tych z drugiego i trzeciego roku- jak to ejst zniemieckim/ angielskim? tzn w jakich grupach odbywaja sie zajecia? np dunska ze szwedzka ma razem czy kazda filologia ma oddzielnie?
Ida_Marcowa - 20-09-07, 18:23
grupy i sale są małe. Ponadto jest jednych i drugich mało. Ergo: nieważne na której jesteś filologii zajęcia na pewno będziecie mieli na drugich językach razem.
Egil - 20-09-07, 18:59
Temat postu:
sandra87 napisał:
a pytanie do tych z drugiego i trzeciego roku- jak to ejst zniemieckim/ angielskim? tzn w jakich grupach odbywaja sie zajecia? np dunska ze szwedzka ma razem czy kazda filologia ma oddzielnie?

Na przykład z punktu widzenia naszego roku sprawa ma się tak:

2 + 0 = 2 czyli zajęcia z niemieckiego odbywają się albo razem albo oddzielnie w zależności od tego jak na to patrzeć.
nocna_lilia - 20-09-07, 21:25
Temat postu:
ja natomiast chyba jednak zrezygnuje... ktos chcialby kupic odemnie slowink szwedzko-polski, polsko-szwedzki ? ;] [/quote]
Kasix - 20-09-07, 22:46
Temat postu:
nie wariuj! ... moze przemysl to po raz setny!...?
Nordavind - 20-09-07, 23:08
Temat postu:
Albo złóż podanie o warunek i chodź przez rok tylko na darmowy szwedzki Wink

Twisted Evil
Iselin - 20-09-07, 23:11
Temat postu:
Egil napisał:

2 + 0 = 2 czyli zajęcia z niemieckiego

Tego jeszcze nie grali.
Nordavind - 20-09-07, 23:16
Temat postu:
Iselin napisał:
Egil napisał:

2 + 0 = 2 czyli zajęcia z niemieckiego

Tego jeszcze nie grali.

Ale nasza Katedra postanowiła jeszcze podwyższyć poziom ang/niem i teraz zajęcia odbywają się (prawie) indywidualnie.

Laughing
Iselin - 20-09-07, 23:23
Temat postu:
Prawie indywidualne zajęcia za darmo dla najbardziej odpornych psychicznie jednostek?
nocna_lilia - 20-09-07, 23:59
Temat postu:
chyba tak.
Hannah - 21-09-07, 11:13
Temat postu:
To na drugim roku na angielskiem bedzie sie jeszcze mozna schowac w tlumie: bedzie nas <13;16>. A na niemieckim cala ósemka. Szaleństwo!
Margaritte - 21-09-07, 18:26
Temat postu:
Iselin napisał:
Prawie indywidualne zajęcia za darmo dla najbardziej odpornych psychicznie jednostek?

Lol. Nie wiem, czy wszyscy tu obecni nazwaliby się "najbardziej odpornymi psychicznie" - ale coś w tym jest. Very Happy
inez - 24-09-07, 20:26
Temat postu:
a czy wie ktoś może ile mniej więcej bedzie trwało to spotkanie z rektorem ??
misza - 26-10-07, 18:27
Temat postu: rekrutacja 2008
Czy ktoś wie może jak będzie wyglądać rekrutacja na rok 2008/2009? Jakiś egzamin wstepny czy tylko wyniki z matury?
Lucy - 26-10-07, 20:12
Temat postu:
geez, przeciez wszystko jest na oficjalnej Rolling Eyes
han - 26-10-07, 23:40
Temat postu: Re: rekrutacja 2008
misza napisał:
Czy ktoś wie może jak będzie wyglądać rekrutacja na rok 2008/2009? Jakiś egzamin wstepny czy tylko wyniki z matury?

JA OSZALEJĘ! Piwo
Alfiva - 12-01-08, 10:38
Temat postu:
Han, nie psiocz. Sama co robilas?
Ragnar - 12-01-08, 14:16
Temat postu:
Wół miewa sklerozę, ale jak sam zakładałem ten wątek i o coś pytałem to jednak byłem już po lekturze strony katedry. Tyle wypadałoby zrobić, zanim zada się po raz setny to samo pytanie.
han - 13-01-08, 01:34
Temat postu:
Ragnar napisał:
Wół miewa sklerozę, ale jak sam zakładałem ten wątek i o coś pytałem to jednak byłem już po lekturze strony katedry. Tyle wypadałoby zrobić, zanim zada się po raz setny to samo pytanie.

nie wiem, czy to było delikatnie na moją obronę, czy nie, w każdym razie tak to odebrałam...

Karo - nie zadawałam tutaj takich pytań, jak np. "jak będzie wyglądać rekrutacja na rok 2535/2536" bez przesady... w ogóle na forum się zapisałam już po tym, jak się dostałam, więc sorry, ale nie mieszaj mnie do tego... wszystkie informacje znalazłam na stronie Katedry/UAM... i przyszłym ewentualnym studentom też radzę właśnie to najpierw zrobić, a nie robić z siebie durnia. tyle.
calderon - 26-01-08, 19:41
Temat postu:
W tym roku na szwedzką jakoś połowa osób dostała się z odwołań. Ja miałam z matur trochę wyższe wyniki niż Ragnar, a dostałam się w pierwszej kolejności. Nie ma się co spinać rekrutacją. Myślę, że dasz radę, chłopie; niech Ci pójdzie, tak jak poszło i będzie ok Wink Powodzenia.
Wszystkie czasy w strefie